26 Aralık 2013 03:58

Vefa'da 8 futbolcu gönderildi


Bölgesel Amatör Lig 11.Grupta sezonun ilk devresinde istediği sonuçları alamayan Vefa'da, takım kaptanı Zeynel ve Aydın Tuna'nın da aralarında olduğu 8 futbolcu gönderildi.Yeşil-beyazlı Fatih temsilcisinde geçtiğimiz günlerde Kulüp Başkanı Mesut Gülbaran'ın sinyallerini verdiği operasyon gerçekleşti ve Vefa, 8 futbolcusu ile ilişiğini kesti.


IMG_8125
Kulüpten gönderilen futbolcularla ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, elimize ulaşan bilgilere göre giden futbolcular şu isimler: Aydın Tuna, Zeynel Yaldız, Ferhat Aşık, Mustafa Ünver (2 hafta önce gitmişti), Simay Emlek, Aziz Abaramak, Bedir Yağız Aktaş ve kaleci Ramazan Koray Tetik.


IMG_8280
Vefa'nın geleceği alt yapıda
Vefa'yı yakından takip eden birisi olarak zaten bu isimler üzerinde benim de bir fikrim oluşmuştu. Gidenlerin arasında sadece Ferhat'ta yanıldım. Başkan Gülbaran da haklı bir yerde. Sezon başından itibaren hiç bir şey istedikleri gibi olmadı. Ciddi bir para harcadı ve şimdi harcadığı paraya üzülüyor. Vefa'da sezon başında giden çok oyuncu olmuştu. Şimdi gidenlere baktığımızda şu yorumu rahatlıkla yapabiliriz. Kaleci Koray'ın sakatlığı geçmiyordu ve ikinci kaleci Bilal Yaramış kalede güven vermeye başlamıştı. Kaptan Zeynel zaten daha önce de Yönetimle ters düşmüştü ve gideceği belliydi. Başkan da bana her fırsatta Zeynel ile ilgili olumsuz konuşuyor ve "devre arası gider" diyordu. Ferhat ön libero oynuyordu ve 9 maçta forma verdiler. Geçtiğimiz maçlardan birisinde Kamuran Hoca, Ferhat'ın olduğu mevkiye stoperden bir oyuncu aldı ve Ferhat'a açık açık "seni göndermek istiyorum" dedi. Bence Ferhat ikinci devrede Vefa'da iş yapardı. Simay'dan verim alamadılar bu doğru ama Simay çok efendi, hiç konuşmaz ve hep susar. Mustafa ise geçtiğimiz haftalarda gönderilmiş ve geri çağrılarak yeniden kadroya alınmıştı. Sonra yine gönderdiler. Öyleyse neden daha önce Mustafa'yı geri çağırdılar? Armutlu Belediye maçının devre arasında Başkan yine Mustafa'ya çok sinirlenmiş ve tepkisini herkes duymuştu. Aziz'den çok umutlu Vefa ancak bir türlü istedikleri verimi alamadılar. Şimdi Başkan Gülbaran oldukça genç bir liste ile transfere giriyor. A2 Liglerinden çok genç oyuncular alacak ve "ikinci devrede başka bir takım izleteceğiz" diyor.  Vefa için hayırlısı olsun ancak sezon başı 3.Lig hedefi ile yola çıkan 105 yıllık camianın şimdi hedefi BAL'da kalmak olacak. Vefa'nın en büyük sorunu sahipsiz bırakılması aslında. Gelir yok, destek hiç yok. Maçlarda 25-30 tane Vefalı taraftar geliyor sadece. Bu akşam Vefa'nın şampiyon olan U17 takımının kutlaması var. Aslında Başkanın en baştan yapması gereken buydu. Alt yapıda iyi bir gelecek var. 3.Lig için acele etmeseler zaten 2-3 sene sonra Kadir Eren Sayar'ın ekibi ile birlikte yetiştirdiği Çetin Birer'in koordine ettiği gençler Vefa'nın yarınlarını kurtarır.


HABER: ALİ KEMAL DEMİR

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus