14 Aralık 2011 02:54

Ümit Yavaş: Bizi temsil edemeyenler ile yollarımızı ayırırız


İstanbul 1. Amatör Lig, 3. grupta mücadele eden Güneşlispor’un Başkanı Ümit Yavaş, Yerel Futbol Sitesine yaptığı açıklamada, “başarı uğrunda her türlü illegal yolu mübah gören sporun yüz karası bir anlayışı asla kabul etmedik ve sporcularımıza da bunu öğretiyoruz. Bu kriterlere uyan futbolcular zaten bizimle birlikteler ancak Kulübümüzün adını kötüye çıkartanlarla da yollarımızı ayırırız” dedi.


Sporcular kaybetmesini de bilecekler
Güneşlispor’un Başkanı Ümit Yavaş, “başarılı olmak, bir müsabakayı kazanmak sporcuya haz verir. Mutluluk oluşturur. Ancak başarıyı sadece kazanmak, yenmek olarak algılamamak gerekir. Sporcular kaybetmesini de bilecekler. Biz Güneşlispor Kulübü olarak, spor ahlakına uyan sporcuları hep tercih ederiz. Bir müsabakadan sonra Hakem’e saldırmak, hakaret etmeye kalkmak ve bu hatayı tekrarlamak bizim sporcumuza yakışmaz. Bu tip futbolcularla hemen yollarımızı ayırırız. Buna hakkımızın olduğunu düşünüyoruz. Kimse de kalkıp, bizi bu yaptığımız davranış yüzünden karalamaya çalışamaz” dedi.

“Kimseye paranı alamazsın” demedik
Başkan Ümit Yavaş, Güneşlispor olarak bizim için önce prensipler, ahlak ve etik değerler gelir, puanlar kaybedebiliriz ama bizim için önce bu değerler gelir. Bu sezon şampiyon olamayalım ancak adabıyla mücadele edelim. Şunu da tüm spor kamuoyunun bilmesini isterim ki; “bizim hiçbir futbolcumuza borcumuz yok. Biz futbolcularımıza verdiğimiz her sözü yerine getirdik, kimseye tek kuruş borcumuz yok. Bununla birlikte hiçbir sporcumuza da, “alacağını ödemeyeceğiz” demedik. Takım içerisindeki huzuru bozduğu için, Hakemlere karşı yanlış tutum ve davranışlar sergilediği için bizi zor durumda bırakan ve yollarımızı ayırdığımızın futbolcularımızın da bunu bilmesi ve buna göre açıklamalar yapması gerekir” dedi.


HABER-BURAK KURTULUŞ

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus