18 Ocak 2009 08:55

Tuzlaspor koltuğunu kaptırmıyor


TUZLASPOR: 5 ÇIKSALINSPOR: 0

HABER-FOTO: ÖNER YIĞRIK
İstanbul Süper Amatör Küme 5. Grup'ta ikincilik için mücadele eden Tuzlaspor kendi sahasında, seyircisi önünde Çıksalınspor’u 5-0'lık skorla geçti.
Ev sahibi Tuzlaspor defansındaki iki kanat oyuncusunu devamlı ileri çıkarttı ve devamlı ayağa top yapmaya çalışarak rakibinin üzerine gitti. Misafir ekip ise ileri çıkan defans oyuncularının boşalttığı bölgelerde pek fazla etkili olamadı. Dakikalar 12’yi gösterirken Tuzlaspor kaptanı Olcay ceza sahası dışından yerden sert vurdu, top ağlarla buluştu: 1-0.

26'da sağ taraftan gelişen Tuzlaspor atağından yapılan ortada Çıksalınspor'un kalecisi Hasan ile Osman anlaşamayınca, Osman'ın ters kafa vuruşunda top ağlara gitti ve Tuzlaspor 2-0 öne geçti. Bu golde Tuzlaspor oyuncuları sevinirken; Çıksalınsporlu futbolcular oldukça üzgündü.
42'de Tuzlaspor'dan Abdullah sağ kenardan aldığı topu Çıksalın ceza sahasına kadar sürdü ve kaleci Hasan'la karşı karşıya kaldı. Abdullah düzgün bir vuruşla topu ağlara gönderdi: 3-0.
Golden sonra Çıksalınspor'un kalecisi Hasan sakatlanınca oyuna devam edemedi, yerini Gökhan'a bırakmak zorunda kaldı. İlk yarı 3-0 mavi-beyazlı ekibin üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarı oyunda topa hakim olan taraf ev sahibi Tuzlaspor'du. Zaman zaman kısır ataklarla rakip kaleye gitmeye Çalışan Çıksalınspor bunda pek başarılı olmadı. 72’de Osman Tuzlaspor adına farkı 4'e çıkardı: 4-0.
4-0'dan sonra Çıksalınspor'un genç kalecisi Gökhan 3 tane net pozisyonda başarılıydı. Ancak 89'da, oyuna ikinci yarı giren Özer skoru 5-0’a getirdi ve Tuzlaspor zorlanacağını tahmin ettiği bir maçtan son derece rahat bir galibiyet çıkardı.


Mavi-Beyazlılar böylece ilk iki için avantaj sağlarken, Çıksalınspor gelecek hafta lider Bayrampaşaspor’la oynayacağı maçtan galibiyetle ayrılıp iyice rahatlamanın hesaplarını yapmaya başladı.
Havanın güzel olmasıyla birlikte Tuzlaspor seyircisi maça büyük ilgi gösterdi. Az sayıdaki Çıksalınspor taraftarı da takımlarını bu uzak deplasmanda yalnız bırakmadı. Maçtan önce Tuzlaspor teknik ekibi ve Çıksalınspor teknik ekibine, Yerel Futbol'a gösterdikleri iyi niyet ve destekten dolayı teşekkür ederim.

STAT: Tuzla Belediye
TUZLASPOR: 1-Engin*** 2-Emrah*** 3-Okan*** 4-Gökmen*** 5-Haktan*** 6-Ali*** 7-Osman Turcan*** 8-Cabir*** 9-Abdullah*** (15-Özer**) 10-Olcay**** (16-Saygın **) 11-Abdullah***
ÇIKSALINSPOR: 1-Hasan* (12-Gökhan**) 2-Sertan* (13-Osman *) 3-Şenol* 4-Osman Kızılhan** 5-Erdinç* 6-Alper* 7-Emrah* 8-Murat* 9-Ramazan** 10-Ergin* 11-Murat*
GOLLER: Olcay (15), Osman Kızılhan (26 kk), Abdullah (42), Osman Turcan (72), Özer (89)

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus