17 Ocak 2017 01:12

TÜRK FUTBOLUNUN TEMEL DİREĞİ AMATÖR TAKIMLARDIR


Nerden çıktı bu demeyin , bu bir gerçektir. Bunu göremeyen zaten futboldan anlamayanlardır. Ne zaman ki amatör liglerimize önem verilir o zaman Türk futbolu ilerleme kaydeder. Nasıl mı?

Şu andaki canlı örnekler;  Arda Turan. Bayrampaşa ilçemizin güzide takımlarından Altıntepsi'de yetişmiştir. Selçuk İnan, İskenderun Karaağaç Belediye amatör takımında futbola başlamış. Emre Belözoğlu, Zeytinburnuspor alt yapısında futbola başladı. Bu örnekleri çoğaltabiliriz , çoğaltmak derken herkesi tek tek yazabiliriz çünkü herkesin (yurtdışından gelenler hariç) Türkiye'de bir amatör takım ile alakası bulunmaktadır.

TRTSPOR gibi bir dev programda konu olan “Federasyonda ve kulüplerde yönetici olarak futboldan gelen, hakemlikten gelen ve antrenörlükten gelen kişiler görev almalı“ diye ortak bir nokta bulundu akşam. Ben de diyorumki zaten federasyonun yönetiminde böyle biri var. Sayın Ali Düşmez başkanımız tam aranılan özelliklere sahip. Ama gel gelelim verilen görev maalesef kısıtlı. Yani şunu demek istiyorum, elinde bilgi birikimi olana da verilen şans ve görev işte tam da bu.

O zaman televizyonlara çıkıp çare önerileri sunulurken , gerekli araştırmaları yapıp buna göre insanları yönlendirmek lazım , bilgilendirmek lazım. AMATÖR TAKIMLARA ÖNEM VERMEK LAZIM.

Bir kar yağdı tüm amatör maçlar ötelendi, hem de iki hafta. İlk hafta ötelenmesi tamam ama ikinci hafta fuzuli oldu. Nedeni, kar temizliği olmadığından dolayı. Belediyeler sahalara gerekli önemi verse zaten bir çok sorun çözülür. Gönderilecek ufak araçlar ile halıya zarar vermeden ne kar kalırdı sahalarda ne de kardan izler. TFF olarak paranın çoğunu temele ve temel direğe harcayacağınıza dış cepheye harcarsanız olacağı budur. Çok sayıda yabancıya göbek bağlamak gibi...

Herkes Muslera gibi kalecim olsun diyor. Ben de diyorum ki , hafta sonu izlediğim Malatya – Sivas maçındaki kalecileri izleyin , bakın ne kaleciler var sahalarımızda.

AMATÖR TAKIMLAR OLMASA , YUKARDAKİLER DIŞARIYA PARA AKITMAKTAN BELLERİNİ DOĞRULTAMAZLAR. YAŞASIN AMATÖR TAKIMLARIMIZ VE İŞİNİ İYİ YAPAN AMATÖR KULÜPLERİMİZ …

YAZI: OGÜN KOCA

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus