03 Aralık 2014 12:34

TURGUT KAÇAR: HAYRETLER İÇİNDEYİZ!İstanbul 1.Amatör Lig 4’ncü Grup ekiplerinden İstanbul Bulancakspor’un Başkanı Turgut Kaçar, her şeyiyle ilginç bir sezon yaşadıklarını söyledi.

Ligde şu anda 6’ncı sırada yer alan Kırmızı-beyazlıların Başkanı, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Her şey Haznedar Çetinkaya maçıyla başladı"
İstanbul Bulancak Spor Kulübü olarak 2013-2014 futbol sezonunda İstanbul 2.Amatör küme’de mücadele verdik ve sezon sonunda şampiyon olarak bir üst Lige terfi ettik. 2. Amatör Lig oynanırken sezonun bitimine üç maç kala, İstanbul Bulancak-Haznedar Çetinkaya maçında çıkan saha içi olayıyla alakalı Futbol İl Disiplin Kurulu her iki kulübün savunmasını da alarak verdiği iki kulübede hükmen mağlubiyet ve bazı sporculara verdiği iki maçlık cezaları da kalan son iki maçımızda çekerek sezonu bitirdik.

"Öz Şişli sahaya çıkmadı"
Bu maçımızı Yeşil Ilgaz takımıyla oynadık ve yenildik, son maçımız olan Öz Şişli maçına rakibimiz ligin ikinci devresinde sahaya çıkmadığı için 3-0 hükmen galip geldik ve şampiyon olarak bir üst lige çıkma hakkını kazandık.

"Şirinevler’i yendik ama yenildik!"
2014-2015 sezonunun ilk müsabakası olan Şirinevler maçına çıktık ve maçı 1-0 kazandık ancak Şirinevler Kulübü cezalı oyuncu oynattığımızı öne sürerek maça itiraz etti. Tarafımıza hiç bir tebliğ ve uyarı gelmeden TFF sitesinde puanımızın silindiğini ve maçın 3-0 hükmen Şirinevler’e verildiğini gördük. Araya Kurban bayramı girdi ve bizler maçlarımıza devam ettik.

"Öz Şişli müsabakasını hükmen kazanmışız!"
Bayram dönüşünde konu hakkında görüştüğümüz TFF İstanbul İl Başkanı Sayın Yemen Ekşioğlu ve Disiplin Kurulunun gerekçesi bir önceki sezonda da oyuncularımız olan Resul Çınar ve Orhan Kaya adlı sporcular bu müsabakada oynadıkları için hükmen mağlup olduğumuzu bize lütfen tebliğ ettiler. Gerekçeli kararları ise geçen sezonun son maçı olan 'Öz Şişli müsabakasını hükmen kazanmışız' esame listesi yazılmadığı ve imzalanmadığı için bu maçta cezaların geçerli olmadığı hususu idi. Bu kuraldan haberimiz olmadığı cezaların bittiğini düşünerek bu müsabakada oynattığımızı 2013-2014 sezonunda İstanbul Bulancakspor formasını terleten Ahmet Aktaş adlı sporcunun Şirinevlere transfer olduğunu bilmemize rağmen oynattığımızı belirttik. Ayrıca 14.10.2014 tarihinde Resul Çınar ve Orhan Kaya adlı sporcularımız tedbirli olarak Ceza Kuruluna sevk edildi ve iki maçlık cezaya maruz kaldılar. Bunun da neden olduğunu hala anlamış değiliz.

"Üzerimize oynamaya başladılar"
Bu olaylardan sonra takımımızın kimyası tabii ki bozuldu. Sporcular psikolojik olarak çöktüler ve bir takım nahoş olaylar akabinde vuku buldu ve İstanbul Bulancakspor katledildi. Kendi sahamızda oynadığımız maçta sporcumuz Hakemle münakaşaya girdi saha içinde Hakemi itmesi nedeniyle 14 maç ceza aldı. Bir diğer sporcumuz bir sonraki maçın Hakemlerinin maça müdahalesi ile onlara dönerek tartışmasından dolayı 13 maç ceza aldı. Bizim anlayamadığımız olay sahamız iki maç neden kapandı da İstanbul Bulancakspor sürgüne gönderildi. Çünkü, seyirci ve yönetici anlamında sahaya hiçbir müdahale olmadığı halde...

"Nurtepe’de yaşadıklarımız ilginçti! "
Bunlar bizleri hem düşündürdü hem de bu işlerden soğuttu. En son hafta sonu oynadığımız Nurtepespor maçına çıktık mağlup olmasak sahadan çıkamayacağız. Saha Komiseri sahaya yedek topu vermekten aciz olabilir mi? Nurtepe A takım sorumlusu olan şahıs sanki İstanbul Emniyet müdürü onu dışarı at bunu tut sen gir sen çık hayret? Yardımcı Hakem arkadaşlar korkudan gıkını çıkaramadı, penaltıyı çalamadı hayret! Bu olaylar Bağcılar stadında olsa idi en az beş maç sürgün olurduk bir daha hayret. Düşünün, bir maçta maçın başından sonuna kadar hocamıza küfür edildi futbolcuların başına içi su dolu pet şişeler kırık soda şişeleri ve de taşlar atıldı tellerden sahaya atlamaya teşebbüsler oldu neden bu takımlara ceza verilmiyor yaptırım uygulanmıyor. Bu süreçte gördük ki güçlünün hukuku var ve adalet terazisi kişilere göre işliyor. Yeter artık, üzerimize daha fazla gelmesinler. Biz spor yapmaya çalışıyoruz ama bu olaylar devam ederse 'Biz yokuz' demeye hazırız."

HABER: ALİ KEMAL DEMİR

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus