20 Eylül 2017 03:15

Tunaspor'dan siyah forma açıklaması

Bayrampaşa ilçesi temsilcisi, neden siyah forma giydiklerine dair bir açıklama yayımladı.


İstanbul Süper Amatör Küme ekiplerinden Tunaspor, TFF Etik Kurulu'nda yanıt bekledikleri başvurularının hala çözüme kavuşmaması üzerine bu sezon siyah forma ile sahaya çıkacaklarını açıkladı.

Bayrampaşa ekibi, siyah forma giymelerinin detaylarını ise internet sitesinden kamuoyu ile paylaştı.

Tunaspor.org'dan yapılan açıklama şöyle:

“Tuna Spor’umuz tarihi boyunca saha içerisinde kırmızı, lacivert, beyaz forma ile temsil edilmiştir. Fakat yıllardan sonra ilk defa takımımız maçına siyah bir forma ile çıktı!..

2016-2017 sezonunda Tuna Spor’umuzun hak arayışının sonuç bulmaması, kulübümüzü, taraftarımızı, teknik heyetimizi, futbolcularımızı, kısaca tüm camiamızı derinden etkilemiştir.

Konunun muhatap ve yetkilileri statü dışında ‘iyi niyetin kötüye kullanılması suçtur’ ilkesine yönelmemişlerdir düşüncesindeyiz. Eğer yapılanlar ‘ETİK’ ise bu yapılanlara aynı ‘ETİK’ hareketlerle cevap vermek ligleri çekilmez bir hale getireceği kanısındayız. Çünkü yaşanan bu durum bizce hiç ‘ETİK’ değildir.

Tuna Spor’umuzun değerleri gereği bizler kesinlikle Fair-Play çerçevesi dışında cevap vermedik. Buna binaen Süper Amatör Lig’de ki mücadelelerimizde, ‘kara bir leke’ olarak adlandırdığımız bu olaya dikkat çekmek, benzeri durumlardan başka kulüplerin canının yanmasını engellemek ve Türk futboluna katkı sağlamak amacıyla takım olarak sahada siyah formamız ile yer almaya devam edeceğiz."

 

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus