16 Ocak 2009 11:21

Toprakspor: Bir futbolcu fabrikasıHABER: EROL EFTEKİN
Gaziosmanpaşada Pazariçi Mahallesi’nde faaliyetini sürdüren Toprakspor Kulübü Futbol Okulu geleceğin futbolcularını yetiştirmeyi sürdürüyor.
Toprakspor Kulübü başkanı Ali Gezer ve antrenör Asım Usta, Pazariçili gençlerden ümitli.

Şu anda 50 kayıtlı öğrencisi bulunan Toprak Spor Kulübü ve Futbol Okulu’nun bugüne kadar birçok profesyonel futbolcu yetiştirdiğini belirten Başkan Ali Gezer, kulüp olarak amaçlarının Amatör ve profesyonel takımların altyapısı konumuna gelmek olduğunu söyledi.

Toprak Spor Kulübü ve Futbol Okulu’nun yalnızca futbolcu yetiştirmek için değil, gençlerin ruh ve fizik anlamında yeterli düzeye ulaşmasını için de çalıştığını kaydeden antrenör Asım Usta ise İstanbulda birçok Amatör ve profesyonel futbol takımlarına futbolcu gönderdiklerini kaydederek şöyle konuştu: “Disiplin, centilmenlik ve teknik altyapısı sağlam gençlerimizin tercih edilmesi bizim için sevinç ve onur kaynağıdır. Okulumuzdaki futbol eğitimi aile eğitimi ve normal eğitimden sonra gelmektedir. Öğrencilerimiz öncelikle okullarındaki derslerinde başarılı olmalı ki, gelecekte de futbol dünyasında başarı gösterebilsin. Aile ve derslerinin önüne futbolu koyan gençler hiçbir alanda başarılı elde edemez, bu değişmez kuralı öğrencilerimize burada mümkün olduğunca sürekli anlatıyoruz.”

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus