20 Aralık 2011 10:28

Topkapıspor'dan Vatan Lisesi'ne yanıtİstanbul 1. Amatör Lig 11. Grup’ta geçen hafta sonu oynanan ve çıkan olaylar nedeniyle tamamlanamayan Fatih Vatan Lisesi SK-Topkapıspor karşılaşması sonrası Vatan Lisesi Başkan Vekili Suat Özcan’ın açıklamalarına Topkapıspor Kulübü Yönetim Kurulu’ndan yanıt geldi. 
Topkapıspor Yönetim Kurulu, akşam saatlerinde yaptıkları basın açıklaması ile, kendilerine yapılan suçlamaları söyle yorumladılar:

“Fatih Vatan Lisesi Spor Kulübü’nün başkan vekili olduğunu beyan eden sayın Suat Özcan’ın 19/12/2011 tarihinde Yerel Futbol Sitesi’nde de yayınlanan basın açıklamasına istinaden cevap verme zorunluluğu hissettik. Topkapıspor Kulübü 1920 yılında kurulmuştur. Bugüne kadar ülke sporuna ve ilçemizin gençlerine sayısız hizmetleri ve katkıları bulunmuş bir kulüptür. Bu amaçla başkan ve yönetim kurulu olarak, şu an mevcudiyetimizde 150’ün üzerinde sporcumuza haftanın 5 günü tüm kategorilerde idman yaptırarak ilçemizin çocuklarına bir nebzede olsun faydalı olmanın gayreti içerisindeyiz ve bundan sonrada aynı amaçta yolumuza devam edeceğiz. 

Vatan Lisesi Spor Kulübü’nün başkan vekili olduğunu dile getiren sayın Özcan’a, tüm kamuoyunun önünde şu soruları yöneltmek istiyoruz:

1- Adını kullandığınız spor kulübüne bugüne kadar ne verdiniz?
2- Kaç tane sporcunuzu hangi gün idman yaptırdınız?
3- Geçen yıl ve bu yıl mevcut sporcularınız kaç tane kırmızı kart gördü?
4- Geçen yıl ve bu yıl kaç tane müsabakada hakemlerinize saldırıda bulundular?
5- Kaç kere gidip idmanların da futbolcularınızla beraber oldunuz?
6- Kaç sefer uykuya dalmadan önce sporcularınızın geleceği ile ilgili ne hayaller kurdunuz?

'Sporcularınızın isimlerini bilmiyorsunuz'
Bu sorularımıza mantıklı bir cevap verebilir misiniz? Veremezsiniz çünkü, siz ve sizin gibi ‘yöneticiyim’ diye geçinen kişiler, böylesine iyi niyetle kurulmuş olan spor kulüplerinin bir şekilde yönetim kurullarına girerek kendinize çıkar sağlamak, kravatınızı takıp boy göstermek gibi bir misyonunuz daha var. Kendi başarısızlıklarınızı başkalarına çamur atarak kapatmak istersiniz. Şunu da iddia ediyoruz ki; Topkapıspor Kulübü ile yapmış olduğunuz müsabakada kadronuzda bulunan 18 tane genç sporcunun yarısının ismini bilemeyecek kadarda kulübünüzden uzaksınız.

Bunlar yetmiyormuş gibi ne zaman gazeteci olduğu, kaç tane kulüp tarafından sevildiği bilinmeyen, Fatih bölgesinde sözde köşe yazarı diye geçinen arkadaşlarınızın kanalı ile gerek biz tüm iyi niyetimizle varımızı yoğumuzu bu uğurda harcayan yöneticilere gerekse de kendi istedikleri ve menfaatleri olmadığı için yerel ve merkezi yönetimlere ağzına geleni konuşabilecek insanlara yorum yaptırıyorsunuz.

'İASKF bu konunun neresinde?'
Anlamadığımız bir konuda şudur ki; bu konuların neresinde İASKF bulunuyor? İASKF’nin tek amacı İstanbul’daki amatör spor kulüplerinin haklarını korumak, spor kulüplerimize daha faydalı bir şeyler yapabilmek için gecesini gündüzüne katıp yerel ve merkezi yönetimlerle irtibat halinde mevcut olanakları daha faydalı hale getirme mücadelesi içinde olan bir kurumdur. Hiç sıkılmadan böylesine iyi niyetle çalışan bir kuruma çamur atmaya ne hakkınız ne yetkiniz vardır.

Tüm spor kamuoyunda bu duygularımızı paylaşıp bilgilendirme ihtiyacı hissetik.”

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus