23 Aralık 2014 11:30

TOPÇULARSPOR TEPKİLİ: ADİL BİR YARIŞ İSTİYORUZ


İstanbul 1. Amatör Lig 7. Grup ekiplerinden Topçularspor, hafta sonu oynadığı 1863 Boğaziçi maçında yaşananlarla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Topçularspor'un resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

Bu hafta lider olarak gittiğimiz 1863 Boğaziçi deplasmanında traji komik olaylar silsilesi ile karşılaştık. Takımımız ısınmak için sahaya çıktığı sırada 2 puan gerimizde olan Günyamaç Spor Kulübü'nün başkanı Sayın İsmail Gündoğan ile karşılaşınca önce şaşırdık, sonra da bu durumu doğal karşıladık. Sonuçta 'bizim puan kaybetmemizi bekleyen rakibimizin başkanı bizim maçımızı takip etmeye gelmiştir' diye düşündük. Maçın başlama düdüğünden önce; ligde düşme ve çıkma iddiası bulunmayan 1863 Boğaziçi Spor Kulübü'nün, sahada fair play'den ödün vermeden futbol oynama niyeti ile mücadele edeceğini ve izleyenlers de seyir zevki açısından tatmin edici bir oyun ortaya koyacağını düşünüyorduk.

'Günyamaç Başkanı hakeme küfür etti'

Müsabakanın başlaması ile birlikte sahada futbol oynama niyetinde olmayan, amacının kazanmaktan ziyade Topçularspor'un kazanmaması uğruna her türlü çirkinliği mübah gören, oyunu her fırsatta soğutan, yerden kalkmayan ve Topçularspor takımına yara vermeye çalışan bir 1863 Boğaziçi vardı. Sahada her türlü çirkinlik olurken, tribünde ise 1863 Boğaziçi Kulübü taraftarı ile bütünleşmiş bir şekilde maçı izleyen Günyamaçspor Kulübü Başkanı Sayın İsmail Gündoğan hakeme, ağza alınmayacak küfürler yağdırıyordu. Maçın bitiş düdüğü ile birlikte Topçularspor takımımız sahada 2 puan bırakırken, 1863 Boğaziçispor da kendilerini desteklemeye gelen Günyamaçspor Kulübü Başkanı İsmail Gündoğan'a şampiyonluk yolunda çok önemli 2 puan hediye etmiş oldular.


'1863 Boğaziçi'nin bizi yanıltmasını bekliyoruz'
Geriye bıraktığımız bu trajikomik olaylardan sonra cumartesi günü Günyamaç ve 1863 Boğaziçi takımlarının karşılaşacağını düşünürsek müsabakanın Günyamaçspor takımı için çok kolay geçeceği kanaatini taşımaktayız. Ülkemizin en önemli üniversitelerinden birisi olan Boğaziçi Üniversitesi'ni kazanma başarısı gösteren zeki ve çalışkan 183 Boğaziçi takımı oyuncularından bu hafta ligin kaderini belirleyecek Günyamaç maçında kendilerine yakışır şekilde, şerefli ve onurlu bir mücadele ortaya koymalarını ve Topçularspor camiası olarak da bizi yanıltmalarını temenni ediyoruz. 


TFF İstanbul İl Temsilciliği'nden ve İstanbulda'ki tüm amatör futbol camiasından Günyamaç-1863 Boğaziçi müsabakasını yakından takip etmelerini istiyoruz.

Topçular Spor Kulübü

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus