05 Şubat 2009 02:27

THY işi ilk yarıda bitirdi


TÜRK HAVA YOLLARI: 3 KENTYILDIZSPOR: 0

İstanbul 1.Amatör Küme İl şampiyonasında Türk Hava Yolları, Esenler Kentyıldızspor’u 3-0 gibi net bir skorla geçerek adına yarı finale yazdırdı.Oyuna çok hızlı başlayan Türk Hava Yolları geliştirdiği ataklarla Kentyıldız’ı adeta kalesine hapsetti. Bakırköy temsilcisi, baskısı sonucu 32.dakikada Önder’in şık kafa gölüyle öne geçti. Bu dakikadan sonra baskısını daha da arttıran Kırmızı-Beyazlılar 39.dakikada Sırlı ve 43.dakikada Mustafa Akar’ın kaydettiği gollerle devreyi 3-0 önde kapadı.
İkinci devrede disiplinli oyunundan taviz vermeyen Türk Hava Yolları girdiği bir çok pozisyonu değerlendiremedi.Maçı baştan sona üstün götüren Kırmızı-Beyazlılar genç ve oyun disiplininden kopmayan yapısıyla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmayı bildi. Bu karşılaşmada sakatlıklarından dolayı Türk Hava Yollarında kaptan İlker Dilek ve Mustafa Budak forma giyemediler.
İstanbul İl temsilciliğinden Yaşar Saçalan da maçı izleyenler arasındaydı.

Akar: Takımımızla gurur duyuyoruz

Maçtan sonra Yerel Futbol Sitesi’ne açıklamada bulunan THY Kulübü İkinci Başkanı Cem Akar; “Takımızla Türk Hava Yolları ailesi olarak gurur duyuyoruz. Bu gençlerle uzun soluklu bir yola çıktık ve bizleri en iyi şekilde temsil ediyorlar. Bizler de yönetim kurulu olarak gençlerimizin her zaman yanındayız. Altyapı çalışmalarımız da hızlı bir şekilde ilerliyor. Türk Hava Yolları olarak tarihimizde ilk defa minik ve miniminik kategorilerinde müsabakalara katılacağız. Bu oluşumda emeği geçen başta hocamız Uğur Boyacı’ya, takımımızın genel koordinatörü ve kaptanı İlker Dilek’e çok teşekkür ediyorum” dedi.
STAT: Spor Akademisi
THY : bülent-ali osman-sırlı-hamza-mustafa akar-hacı-rıdvan-ersen-önder-selahattin-levent
Esenler Kentyıldız: rıdvan-murat-sabri-barış-ercan-halil-azmi-osman-olgun-ulaş-öner
Takım kaptanı İlker, sakatlığı nedeniyle Kentyıldız'a karşı forma giyemedi.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus