09 Aralık 2007 12:50

TEM Terkosspor mazisini arıyor


Terkos ismi, İstanbul'daki birçok kişi için 'su'yla eşdeğerdir, çünkü Avrupa yakasının su ihtiyacının büyük bir bölümü Terkos Baraj Gölü'nden sağlar. İstanbul'un kuzeyindeki Terkos beldesinin (Durusu olarak da geçer ismi) barajının yanısıra bir futbol takımı da mevcut: TEM Terkosspor. TEM ismi, kulübün eski sponsorundan gelmekte (Ayrıca kulüp başkanının isminin son üç harfi, Rüs-Tem).
Süper Amatör Küme'nin henüz kurulmadığı yıllarda 1. Amatör'de mücadele eden Mavi-Beyazlılar kendi grubunda başarılı olup terfi maçları öncesi İstanbul play-off'larına bile katılmıştı. Ancak daha sonra güç kaybeden ekip 2. Amatör Küme'ye kadar geriledi.
TEM Terkosspor, yaz aylarında yaptığı kongreyle çalışmalarına başladı. Birlik ve beraberliğin üst düzeyde olduğu camiada hedef eski günlere kavuşmak.
Takımda şu anda iki önemli transfer var: Uzun yıllar Terkos'ta oynadıktan sonra Akalanspor'a giden ancak daha sonra tekrar mavi-beyazlılara dönmeye karar veren Özgür Polat'la, Trabzonspor'da antrenmanlara çıkan, bir süre Tepecik Belediyespor'da oynayan Samet. Ayrıca altyapıdan yetişen pekçok futbolcu bu sezon A takımda kendisini gösterme şansı bulacak.
Takımın başarılı oyuncusu Özgür Polat yaptığı açıklamada, "Maçlarımızı izleyenlere futbol şov sergileyeceğimize inanıyorum çünkü gerçekten çok başarılı bir kadromuz var" diye konuştu.

Kulüp bilgilerini bizlere ulaştıran Özgür Polat'a çok teşekkürler.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus