17 Mart 2009 11:36

Telsizspor'dan farklı tarifeTELSİZSPOR: 6 PİYALEPAŞASPOR: 0 (AG)

İstanbul A Gençler 2. Küme'de Telsizspor, sahasında konuk ettiği Piyalepaşaspor'u 6-0 yenerek ikinci maçların ardından puanını 4'e yükseltti.
Zeytinburnu'nda, yapımı tamamlanan yeni sahada oynanan maça Telsizspor çok hızlı ve arzulu başladı. Hakemin düdüğüyle birlikte Piyalepaşa kalesine yüklenen Telsizspor, kaptan Samet ve Metin'le iki gol posizyonundan yararlanamadı fakat bu posizyonlardan sonra Zeytinburnu temsilcisi daha da yüklenmeye başladı ve sağdan Metin'in hızlı geliştirdiği kombine ataklarla Piyalepaşa defansını zor durumda bırakarak yıpratmaya başladı. Yine Metin'in getirdiği topta kaptan Samet düzgün bir aşırtma vuruşla takımını 1-0 öne geçirdi. Henüz maçın 7. dakikasıydı ki maç tekrar başladığında arkasından 2. gol geldi. Golün adı Metin'di. Bu dakikadan sonra Telsiz daha da yüklense de maçın ilk yarısı 2-0 bitti.

İkinci yarıya yine hızlı başlayan Telsizspor'du. Samet yaklaşık 25 metreden attığı şutla takımını 3-0 öne geçirdi. Üçüncü golden sonra Lacivert-Beyazlılar daha çok topa basan ve keyif veren futbol oynamaya başladı, ayağa şık çabuk paslarla rakibinin gardını tamamen indirdi. Bunun sonucunda Metin sağdan topla beraber yüklendi, Piyalepaşa defansını da çaresiz bıraktı, kaleciyle karşı karşıya kaldı ve takımının 4. golünü attı.

Bu dakikadan sonra maç daha da hızlandı. Telsiz orta sahasının çalışkan ismi Kadir topla beraber yüklendi ve güzel bir arapası bıraktı. Topun gelişine düzgün bir vuruş yapan Haluk takımının 5. golünü Piyalepaşa ağlarına bıraktı .
Maç 5-0 olmuştu fakat Telsiz yine de rakip kaleyi zorlamaya devam ediyordu. Telsiz orta sahası çabuk paslarla çıkıyor, Kadir ve Zeki ikiye birlerle rakip defansı zor durumda bırakıyorlardı ki, böyle bir atak sonucunda Kadir yerde kaldı. Hakemin verdiği serbest vuruşu Samet kullandı. Bu oyuncu Çok sert vurdu direkten dönen top Beytullah'ın önünde kaldı. O da kafayla son sözü söyledi: 6-0
Bu zevkli maç bu sonuçla sona erdi.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus