15 Aralık 2008 02:54

Tekirdağspor ikinci yarıda açıldıKAPAKLISPOR: 3 TEKİRDAĞSPOR: 5

HABER: TARIK TOKTAY
Tekirdağ Süper Amatör Küme'de geçen hafta evinde oynamış olduğu Veliköyspor maçını kaybederek hem evindeki ilk mağlubiyetini yaşayan hem de taraflı tarafsız herkesi şaşırtan Tekirdağspor, bu haftasonu konuk olduğu Kapaklıspor’u 5 golle geçmesini bildi.

Maçın toprak zeminde oynanacak olmasından ötürü Kapaklı deplasmanında zorlanabileceği tahmin edilen Tekirdağspor gerçekten de maçın ilk yarısında zaman zaman sıkıntılı anlar yaşadı. Hal böyle olunca Sarı-Siyahlılar rakibinin kontrataktan yakalamış olduğu bazı pozisyonlara engel olamayınca ilk yarıyı 2–1 yenik kapattı.
İkinci yarıya toparlanmış bir şekilde başlayan Tekirdağspor kalitesini de sahaya yansıtınca, Kapaklıspor da Tekirdağspor’un bu temposuna direnemeyince maç bir anda 5–2 Tekirdağspor lehine döndü. Kapaklıspor adına son dakikalarda gelen 3. gol sadece maçın 2 farklı skorla bitmesini sağladı.
Tekirdağspor bu galibiyetle geçen hafta evinde almış olduğu şok yenilgiyi üzerinden atarken gelecek hafta oynayacağı ve zirveyi de yakından ilgilendiren Çorlu Sanayispor maçı için büyük moral kazanmış oldu. Kapaklıspor ise 10.Hafta sonunda 4 puanda kalarak düşme potasındaki rakibi Malkaraspor’unda kazanmış olduğu haftada kötü gidişine devam etmiş oldu.

Vandallar (Tekirdağspor Taraftar Grubu) Kapaklıspor deplasmanında takımlarını yalnız bırakmayarak cefakârlıklarını bir kez daha ispatlaşmış oldular.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus