17 Şubat 2009 05:11

Tekirdağspor'dan sert açıklamaTekirdağ Süper Amatör Küme ekiplerinden Tekirdağspor'un taraftar grubu Vandallar, son günlerde ligdeki bazı kulüpler ve taraftarlarının, takımlarına ayrıcalık yapıldığı yönündeki iddialarına sert yanıt verdi. Grup adına açıklama yapan Ferdi Güler ve Ferhat Ersayın'ın ifadelerinden önemli satır başları şöyle:

'Görüntüler gelip izlenebilir'
* Kulübümüz 1967 yılında kurulmuş olup tarihi başarılarla dolu bir kulüptür. Camia olarak Trakya'nın en büyük camialarından birisidir. Son dönemde ilimizin bazı kulüpleri Tekirdağspor üstünden prim yapıp kendilerinin başarısızlıklarını örtmeye çalışmaktadır. Şunu herkes çok iyi bilmelidir ki takımımızın oynadığı bütün müsabakalar 90 dakika kaydedilmiştir. Her kim 'Tekirdağspor’a haksız puan kaybettik' diyorsa istediği yerde istediği futbol uzmanıyla birlikte görüntülerimizi alıp inceleyebilir. Ne şerefli hakem camiasını ne de A.S.K.F başkanı ve yönetimini zan altında bırakarak bir yere varılamaz.

'Biz kimseyi suçlamıyoruz'
* Eğer adalet ve adaletsizlikten bahsediliyorsa bizim de söyleyecek çok sözümüz var ama bizler büyük Tekirdağspor camiası olarak her başarısızlıktan sonra hatayı hakem ya da federasyonda değil kendimizde aradık. Herkesin hatırlaması amacından bir iki konuya değinmek istiyoruz. İlk yarının son haftasında zirveyi yakından ilgilendiren Tekirdağspor-Çorlu Sanayispor müsabakasında verilen hakem kararları ile takımımız maçı 3-2 kaybetmiştir fakat ne başkanımız ne camiamız kimseyi suçlamamıştır; aksine hatayı hep içimizde aramışızdır.

Sanayi-Adalet maçı örnek gösterildi
* Daha yakın tarihlere bakacak olursak; Çorlu Sanayispor-Aydoğdu Adaletspor maçında seyirciler maçtan sonra sahaya girerek futbolcuları tartaklamıştır ve 1 maç saha kapama cezası ile geçiştirilmiştir. Ancak Sanayispor sahası tamamıyla tel örgü olduğu için zaten verilen saha kapama cezaları da seyirciyi etkilememektedir. Bunun gibi bir çok örnek çıkarıp kamuoyunun kafasını karıştırabiliriz fakat bizler ne birilerinin üstünden prim yapıp hak etmediğimiz bir derece istiyoruz ne de birilerinin üstümüzden prim yapmasını istiyoruz.

'Tepkimiz sert olur'
* Büyük Tekirdağspor camiası olarak Tekirdağspor üzerine oynan oyunlara izin vermeyeceğiz Tekirdağspor'un üstünden prim yapanlara tepkimiz sert olur. Kimse bu büyük camiayı kullanarak reklamını yapmaya kendine rant sağlamaya kalmasın.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus