09 Kasım 2010 12:11

Tekirdağspor'dan Keşan maçı açıklamasıTekirdağspor yönetimi,  Bölgesel Amatör Lig 12. Grup’ta hafta sonu oynanan ve olaylara sahne olan Keşanspor-Tekirdağspor maçıyla ilgili bir açıklama yaptı.
www.tekirdagspor.org adresinde yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hafta sonu oynanan Keşanspor-Tekirdağspor mücadelesinin 2. yarısında şeref tribününden soyunma odasına gitmek isteyen Tekirdağsporlu futbolculara akreditasyon kartları olmadığı için sahaya girmelerine izin verilmedi. Kendilerini Keşanspor yöneticileri diye tanıtan kişilerin de kartları olmadığı anlaşılınca tartışma çıktı. Bunun üzerine diğer seyircilerin de olaya karışması sonucunda arbede yaşanırken, oyuncularımız linç tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır.

Olaya müdahale eden emniyet güçlerinin çabası sonucunda oyuncularımız koruma altına alınarak 2. yarıyı polis eşliğinde izlemek zorunda bırakıldılar. Sevgili Keşanspor yöneticileri akreditasyon kartına bu kadar önem veriyorsunuz ancak yeşil zeminde kartı var mı yok mu belli olmayan, kendini gazeteci zanneden kendini bilmez birisi yüzünden Tekirdağspor taraftarları tahrik edilmiş çıkan olaylardan sonra emniyet güçleri tarafından stat dışına çıkarılmış ve Tekirdağspor hayati önem taşıyan maçta taraftar desteğini yitirmiştir.

Gazetecilerin yeri tel örgülerin yanı değildir. Basın tribünü varsa orada durabilir ya da kale arkasında durmalıdır. Bunları akreditasyon kartına bu kadar önem verdiğiniz için dile getirmek istiyoruz. Hiç kimse 43 yıllık Tekirdağspor kulübünün şanlı taraftarına küfür edemez. Bu kendini bilmez basın mensubunun yaptığı çirkin davranış Trakya’nın 2 güzide renkdaş kulübünü karşı karşıya getirmemelidir.

Sorumlu kişilere Keşanspor idaresinin gerekli uyarıları yapmasını temenni ediyoruz.” 

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus