03 Mart 2009 10:16

Tekirdağ A Genç maçları Muratlı'daHABER: BENAN DİKER
Tekirdağ A Genç Ligi maçları haftasonu 2 grupta oynanan prestij maçları ile tamamlandı. Çorlu temsilcileri Velimeşe Belediyespor ve Ahimehmetspor (fotoğraftaki takım) ile Tekirdağ temsilcisi Volkanspor ve Şarköyspor play off oynamaya hak kazandı.Tarafsız saha uygulaması neticesinde böyle önemli bir organizasyonun kum sahaya verilmesi açıkçası talihsizlik olurken Muratlı İlçe Sahası'nın bölgedeki diğer toprak sahalara göre eksiğinin daha az olması ve takımlara eşit uzaklık ASKF’nin bu kararı almasında sanırım önemli bir etken oldu.

7 Mart'ta başlayacak play-off'lar 11 Mart ve 14 Mart tarihleri ile arasında tek devreli lig usülüne göre oynanacak. Play-off maçları neticesinde ilk iki sırayı alacak takımlar Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı kazanacak.

Şarköyspor’un durumu Netlik Kazanmadı
Bu arada play off’un Velimeşe Belediye takımı ile birlikte mutlak favorisi olan Şarköyspor’un geçen sene Kırklareli’de oynanan A Genç Türkiye Şampiyonası 1. tur maçında Halkalı İFA spor karşısında kaçak oyuncu oynatması sonucu TFF tarafından verilen Türkiye Şampiyonası'dan men cezası nedeniyle, play-off'ta başarılı olsa bile turnuvaya katılamama durumu var. Kırmızı-beyazlı kulüp bunun için Tahkim Kurulu'na başvurmuş durumda bulunuyor.
Tahkim Kurulu'nun kısa bir zaman sonra kararını açıklaması bekleniyor.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus