01 Şubat 2009 11:03

Tatlı, Bakır'a ağır geldi


YORUMLAYAN: BARBAROS AKKOYUNLU
İstanbul Süper Amatör Küme 6. Grup’ta Kağıthane Güllüoğluspor, Bakırköyspor’u 1-0 yenerken, Güzelcespor’un da mağlup olmasıyla ikinci sıraya yükseldi. Güzelce’nin mağlubiyeti Bakırköyspor’un da işine geldi ve Yeşil-Siyahlılar mağlubiyete rağmen matematiksel olarak şampiyonluklarını ilan ettiler.
Üstteki puan cetvelinden de anlaşılacağı üzere 21. hafta Güzelce ve Kağıthane cephelerindehiç de rahat geçmeyeceğiydi, ilk iki için avantajın kimde olduğu da belli olmayan bu hafta amatör futbolla yakından ilgilenen herkesin ilgisini çekmiş olacak ki Kağıthane Çayırı, Sadrazam Damat İbrahim Paşa'nın Lale Devri eğlencelerinden sonra en fazla seyirciyi bu maçta gördü!’
Kelle adamlar’ dediğimiz büyüklerimizin de bu maça ayrı bir önem vermesi, karşılaşmanın çok sıcak geçeceğinin göstergesiydi.Bakırköyspor rahat, Kağıthane Güllüoğluspor heyecanlıydı! Maçta ‘acaba’lar çoktu. Ta ki 41. dakikada Kağıthane Güllüoğluspor'un mücadeleci ama suskun golcüsü Cihan,kaptan Turgay'ın muhteşem ortasını boş geçmedi ve giden bir sezonu geri döndürerek 3. Lig terfi maçları için kapıyı araladı: 1-0
Kağıthane 10 kişi kaldı
İlk yarının uzatmalarında Gülbeyi, Kağıthane Güllüoğlu’nu gördüğü kırmızı kartla 10 kişi bırakınca, maçı izleyen Kağıthane taraftarlarına ‘yandı gülüm keten helva’ dercesine,bundan sonrası ‘ah'larla ‘vah'larla geçecek bir 45 dakika bıraktı...
Bu arada Bakırköyspor kalecisi Serkan'ın hakkını vermek gerektiğine inanıyorum.İkinci yarı daha çok topu ayağa oynamayı başaran konuk ekip, ev sahibi takıma bu maçın hiç de kolay geçmeyeceğinin sinyallerini veriyordu. Erdem, Yasin ve Cahit, Bakırköyspor adına öne çıkan futbolculardı.
Güzelce'den güzel haber
İki gollük pozisyonu Turgay ile harcayan Kağıthane Güllüoğlu, Bakırköyspor ataklarını orta sahada karşıladıktan sonra topa daha çok sahip olarak maça da istediği tempoyu verdi. Güzelcespor'un da 1-0 mağlup olduğu haberi gelince, maçın bitimiyle birlikte taraftarlar futbolcularıyla birlikte sevgi yumağı oluşturdu.
Son hafta rakip İstinye
Kağıthane Güllüoğlu son hafta deplasmanda, küme düşmesi kesinleşen İstinyespor ile karşılaşacak. Ev sahibi takımda kaleci Kıvanç, Arda, İsa, Turgay ve Cihan göze batan oyunculardı.
Bu arada Kağıthane Güllüoğluspor'un tüm iç saha maçlarında gözlerden kaçmayan tek şey Güllüoğluspor Genel Kaptanı Ahmed Kula'nın misafir takımlarımıza ve futbolcu kardeşlerimizegöstermiş olduğu özveri... ‘Allah Her takıma böyle bir genel kaptan nasip etsin’ söylemlerine bizde ‘İnşallah’ diyerek, 3. Lig terfi maçlarına katılacak tüm takımlarımıza başarılar diliyoruz.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus