29 Kasım 2015 06:17

TARAFTARLAR 'HEPİMİZ KÖPEĞİZ' TEZAHÜRATI YAPTI!Muğla 1. Amatör Küme A Grubu'nda mücadele eden ve ünlü oyuncu Nejat İşler'in başkanlığını yaptığı Gümüşlük Gençlikspor , sokak hayvanlarının zehirlenmesini protesto etmek amacıyla sahaya bir sokak köpeğiyle çıktı. Bazı taraftarlar da 'Hepimiz köpeğiz zehirlerle bitmeyiz' diye slogan attı.

Geçtiğimiz günlerde Gümüşlük Mahallesi'nde hayvan severler, sokak hayvanlarının kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce zehirlenerek öldürülmesine tepki göstermiş, zehirlendiği belirtilen 'Tom' adlı bir köpek, müdahaleyle kurtarılmıştı. Bu olay, Muğla 1. Amatör Küme A Grubu'ndaki Gümüşlük Gençlikspo-Bodrum Göltürkbüküspor maçında da protesto edildi.

Ev sahibi ekibin oyuncuları sahaya, "Bizi zehirlemeyin Gümüşlük'ün canı yanmasın" yazılı pankart ve zehirlenmekten kurtarılan "Tom" adlı köpekle çıktı. Bazı taraftarlar da "Hepimiz köpeğiz zehirlerle bitmeyiz" diye slogan atarak futbolculara destek verdi.

'Onların da yaşama hakkının olduğuna inanıyoruz'
Gümüşlükspor Basın Sözcüsü Akif Kurtuluş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gümüşlük'te son beş yıldır hayvan zehirlenmelerinin azaldığını ancak zehirlenmeye devam edildiğini savundu.

Sokak hayvanlarının da yaşamaya hakkı olduğunu anlatan Kurtuluş, "Onların da en az bizim kadar Gümüşlüklü olduğunu düşünüyoruz. Onların da yaşama hakkının olduğuna inanıyoruz. Gümüşlük Gençlikspor olarak da bu konuda bir duyarlılık geliştirmeye çalıştık" dedi.

Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmanın ilk yarısını 1-0 önde tamamlayan ev sahibi Gümüşlük Gençlikspor, sahadan 2-0 galip ayrılarak taraftarına büyük sevinç yaşattı. Maçı kulüp başkanı Nejat İşler de izledi.

Kaynak: yenisafak.com

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus