22 Kasım 2015 06:43

TARAFTAR SAHAYA İNDİ RAKİP FUTBOLCUYA SALDIRDIBölgesel Amatör Lig 9. Grup 8. hafta müsabakasında Bilecik İl Özel İdarespor ile Kütahya Dumlupınar Üniversitesi karşılaşırken maç sonu olaylar vardı. Konuk ekipten bir futbolcu taraftar saldırısına uğradı.

Bilecik Edebali Stadı’ndaki maçın ikinci yarısında oyuna sonradan giren Kütahya Dumlupınar Üniversitesisporlu İhsan Can Çınar ile Bilecik İl Özel İdaresporlu futbolcular arasında itişmeler yaşandı. Taraftarların tepkisi ile karşılaşan İhsan Can Çınar, buldukları bir gol sonrası tribünlere dönerek el hareketi yaptı. 

Dumlupınar'ın 3-1 kazandığı maçın ardından Bilecik İl Özel İdaresporlu futbolcuların tepkisi ile karşılaşan İhsan Can Çınar, koşarak soyunma odasına gitmek istedi. Bu sırada soyunma odasının girişinde tribünden sahaya atlayan taraftar Samet H.Ç. elindeki su dolu pet şişeyi İhsan Can Çınar'a fırlatarak, oyuncuya saldırdı. 
Emniyet güçleri taraftarı etkisiz hale getirerek gözaltına aldılar. Saha içinde 2 takım oyuncuları arasındaki yaşanan arbedeyi her iki takım yetkilileri önledi. 

'Ben onun cezasını vereceğim'
Bu sırada taraftarların tepkisini alan oyuncu İhsan Can Çınar'ın antrenörü, taraftarlara dönerek, "Ben onun cezasını vereceğim merak etmeyin" demesine rağmen taraftarlar tepkilerine devam etti. Bir süre soyunma odasına giremeyen Kütahya Dumlupınar Üniversitesisporlu oyuncular taraftarların stadı terk etmesini bekledi. Stat boşalınca hakemler ile birlikte soyunma odasına giden oyuncular, bir süre soyunma odasından çıkamadılar. Stat çevresinin boşaltan ekipler, yoğun güvenlik önlemleri arasında konuk ekip oyuncularını otobüslerine bindirdi. 

Şakayı gerçek sandı!
Bu sırada soyunma odasından çıkan İhsan Can Çınar’a arkadaşları “Koş, koş geliyorlar” esprisi yapmaları üzerine İhsan Can Çınar, koşarak otobüse girdi. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sporlu oyuncular ve teknik heyet, polis arabaları kontrolünde Bilecik’ten ayrıldılar.
Öte yandan gözaltına alınan taraftar, Bilecik Çarşı Polis Merkezi’ne götürüldü.

Kaynak: yenisafak.com

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus