22 Şubat 2018 09:20

Tahkim'den Okmeydanı'na kötü haber

Tahkim Kurulu, Okmeydanı Fetihspor’un yaptığı itirazı reddetti. Böylece 1. Amatör Lig 8. Grup’ta Haliçspor’un ikinciliği kesinleşti.


Tahkim Kurulu, Okmeydanı Fetihspor’un yaptığı itirazı reddetti. Böylece 1. Amatör Lig 8. Grup’ta Haliçspor’un ikinciliği kesinleşti.

Bilindiği gibi Fetihspor, 31 Aralık’ta oynanan Haliçspor-Okmeydanı Fetihspor maçı sonrası Haliçspor’dan Enes Arık isimli futbolcuya itirazda bulunmuştu. Amatör Futbol Disiplin Kurulu (AFDK) 13 Şubat’taki toplantısında yeşil beyazlıların itirazını reddederken, Tahkim de aynı kararı verdi. Tahkim’den yapılan açıklamada “Yapılan müzakere neticesinde; AFDK kararında usule ve esasa aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile kararın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir” denildi.

Böylece Haliçspor, Süper Amatör’e yükselmek için Türk Telekomspor ile baraj maçı oynamaya hak kazandı.

"Federasyona güvenimiz kalmadı"
Fetihspor, AFDK kararı sonrası sert bir açıklama yayımlamış “Haliçspor’un bir futbolcusuna yaptığımız itiraz İstanbul Futbol İl Temsilciliği ve Amatör Futbol Disiplin Kurulu tarafından Savcılık soruşturması ve Zeytinburnu Nüfus Müdürlüğünden beklenen kimlik bilgilerinin gelmeden ret edilmiştir. Buradan anlaşılıyor ki, Federasyon düzgün ve şaibesiz bir lig istemiyor. Okmeydanı Fetihspor olarak Federasyona güvenimiz kalmamıştır” ifadelerini kullanmıştı.

Muhabir: Efkan Bucak

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus