20 Aralık 2011 01:44

Sultangazi’nin gurur tablosu


Sultangazi İlçe Kaymakamlığı’nın okullar arası düzenlediği Kros Yarışması ve Salon Futbolu Turnuvası ödülleri sahiplerini buldu. İlçede okullar arası yapılan turnuvalarda 288 öğrenci dereceye girerek ödül almaya hak kazandı. Ödül törenine katılan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, öğrencileri kutlayarak “Sultangazi’nin adını altın harflerle İstanbul’a yazdıralım” dedi.


Sultangazi İlçe Kaymakamlığı’nın düzenlediği Kros Yarışması ve Salon Futbolu Turnuvası ödülleri törenle dağıtıldı. Melahat Öztoprak İlköğretim Okulu Spor Salonu’nda yapılan törene Sultangazi İlçe Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, okul yöneticileri ile öğrenciler katıldı.

Ödül töreninde konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına,  düzenlenen çeşitli turnuvalarda 288 öğrencinin ödül almayı hak kazandığını söyledi. Başarılı olmanın çalışmaktan geçtiğini vurgulayan Kına, “Başarı duygusunu tatmak önemlidir. Her başarının altında istikrar ve çalışmak vardır. Eğitim sürecimiz sportif, sosyal ve akademik başarıyı bir bütün olarak ele alan bir programdır. Bu nedenle sportif faaliyetlere önem vermekteyiz. Sultangazi öğrencilerinin İstanbul genelinde de büyük başarı elde edeceğine inanıyor ve turnuvaya katılan tüm öğrencilerimizi kutluyorum” dedi. 


Başkan Altunay, sportif faaliyetlerin önemine değinerek  konuşmasına başladı. Başkan Altunay, “Spor sağlıktır; bu nedenle mutlaka yapmalıyız. Aynı zamanda bizi kötü alışkanlıklardan korur. Bu nedenle de hayatımız boyunca sporu sürdürmeliyiz” dedi.

Konuşmasında 50. Yıl Kültür Sanat ve Spor Merkezi’ni hizmete açtıklarını ifade eden Başkan Altunay, “Merkezimizde konferans salonundan, bilgi evinden, etüd merkezinden yararlanabileceğiniz gibi spor salonundan da yararlanabilirsiniz. Kültür Merkezimizde jimnastikten karateye kadar güreş sporlarına kadar birçok dalda ücretsiz eğitim veriyoruz. Burayı en iyi şekilde değerlendireceğinizi umuyorum” ifadelerini kullandı.  “Yatırımımız siz gençlersiniz” diyen Başkan Altunay, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Görevimiz sizleri geleceğe hazırlamaktır. Başarılarınızı tebrik ediyorum. Sultangazi’nin adını altın harflerle İstanbul’a yazdıralım. Bu heyecan bu azim varken bize düşen sadece gayretle çalışmaktır”. 


Sultangazi Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya ise yaptığı konuşmada sportif faaliyetlerin artarak devam etmesi için çalıştıklarını belirterek, turnuvaya katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum dedi. Protokol konuşmalarının ardından dereceye giren öğrencilerin ödülleri verildi. 


HABER-FOTOĞRAF: BOLKAN KARA

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus