03 Aralık 2008 12:53

Spor olimpiyatları devam ediyor


HABER-FOTO: EROL EFTEKİN
Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı, Türk Kızılay Derneği Ali Külünk Tıp Merkezi ve Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ortaklaşa düzenlenen ‘Yaşam Boyu Spor Projesi’ kapsamında 2008-2009 Eğitim ve öğretim yılında Kros, Futbol, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Masa Tenisi, Karate, Tekvando, Atletizm, Yürüyüş, Satranç, Badminton, Halk Oyunları ,Mini Voleybol, Güreş, Bando, (Öğretmenler) Futbol, Voleybol, Masa Tenisi olmak üzere İlçe genelinde 19 branş ve 20 kategoride ‘Kızılay Olimpiyatları’ adı altında yapılan müsabakalar devam ediyor.
Futbolda Karlıtepe İ.Ö.O şampiyon
Gaziosmanpaşa’da bulunan 20 ilköğretim okulunun katıldığı futbol müsabakaları kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. Turnuvanın final maçını klasman hakemlerinden Gökhan Gülşen Hakanyönetti. Final maçında Cemal Gürsel İ.Ö.O’yu 3-0 yenen Karlıtepe İ.Ö.O şampiyon olurken, Cemal Gürsel 2. Adnan Menderes 3. ve Alpaslan İ.Ö.O ise 4. oldu.
Şampiyon olan Karlıtepe İlköğretim Okulu’na şampiyonluk kupasını ‘Kral’ lakaplı eski futbolcı Tanju Çolak verdi. Bu arada bu başarıda büyük payı olan okul müdürü Salim Sağlam talebelerini tek tek öperek kutlarken, beden eğitim öğretmeni Alper Asım Özer’in mutluluğu gözlerinden okunuyordu.
Müsabakalar sonunda ilk üç sıraya alan takımlar Danone Kupası’nda Gaziosmanpaşa’yı temsil edecek.
Türkiye Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürü ve Türk Kızılay Derneği Gaziosmanpaşa Ali Külünk Tıp Merkezi Başkanı Burhan Külünk ise “Türk Kızılay’ı Ali Külünk Tıp Merkezi olarak gençlerin sportif aktivitelere yönelmesi ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutulması amacıyla yaptığımız sportif faaliyetlerden biri olan Kızılay olimpiyatları ile gençlerimizin sporla kaynaşması bizleri mutlu ediyor. Bu sene ilkini düzenlediğimiz bu etkinliği geleneksel hale getirmek istiyoruz. Her branşta isim yapmış sporcuları davet ederek öğrencilerimizi de mutlu ediyoruz” dedi.

Gaziosmanpaşa İlçe milli Eğitim Müdürlüğü Lig Heyeti Başkanı Osman Manlı, Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak amaçlarının öğrencilerin Spora aktif katılmasını sağlayarak, sporu tabana yaymak olduğunu belirterek şunları söyledi: “Hedefimiz Öğrencilerimize rekabet içinde paylaşmayı öğretmek ve olimpizim ruhunu kazandırmak, bedensel ve ruhsal yönden sağlıklı nesiller yetiştirmek ve kötü alışkanlıklardan uzak tutup okullarda suç oranını azaltmaktır.”
Tanju Çolak final maçını izledi.

Öğrenciler takım arkadaşlarını coşkuyla destekledi.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus