09 Aralık 2011 06:33

Son sözü İl Disiplin Kurulu söylediİstanbul 1. Amatör Lig, 4.grupta 9 Kasım 2011 Çarşamba günü, Karayolları Öz Kartal Stadı’nda oynanan ve ev sahibi ekibin 2-1 kazandığı maçta cezalı oyuncu oynattığı tespit edilen Abide-Hürriyet Spor Kulübünün adı geçen maçta hükmen mağlubiyetine karar verildi. Abide-Hürriyet Spor Kulübüne bunun haricinde bir hükmen mağlubiyet kararı da geçtiğimiz haftalarda oynadığı Kalespor maçında verildi.

İstanbul Futbol İl Disiplin Kurulu geçen haftaki toplantısında adı geçen müsabakada cezalı olduğu halde görev yapan Mehmet Güney isimli sporcuya 10 maç ceza vermiş, yine aynı maçta esami listesini imzalayan Kulüp Yetkilisi İrfan Yıldız’a da 4 ay hak mahrumiyeti cezası vermişti.

Kalespor maçında da hükmen mağlup oldular
Kurul ayrıca, Abide-Hürriyet Spor Kulübünün 26 Kasım 2011 günü Alibeyköy Stadında oynadığı ve 3-1 kazandığı Kalespor maçında da aynı futbolcuyu cezalı olduğu halde tekrar oynattığını, Kalespor’un itirazı üzerine öğrenince bu maç için de Kağıthane temsilcinin hükmen mağlubiyetine karar verdi.

Anık: Abide-Hürriyet, 2. Amatör Lige düşmeli
Karayolları Öz Kartal Spor Kulübü Başkanı Enver Anık’ın ısrarlı mücadelesi sonucunda kırmızı-lacivertlilerin bir sezonda 6 puanı silinirken, Enver Anık, Abide-Hürriyet Spor Kulübünün,  Futbol Müsabaka Talimatının 24. Maddesi gereğince bir sezonda iki defa hükmen mağlubiyet aldığı için bir alt lig olan 2. Amatör Lige düşürülmesi gerektiğini savundu ve 10 Aralık 2011 Cumartesi günü Kağıthane Belediyesi Nurtepe Stadında, saat 12.30’da oynanması gereken Hürriyetgücü- Abide-Hürriyet maçının oynanmaması gerektiğini ifade etti.

Editörün Notu: Statü değişti
Karayolları Öz Kartal Spor Kulübü Başkanı Enver Anık’ın dile getirdiği konu hakkında Futbol Müsabaka Talimatını dikkatle incelediğimizde, Futbol Müsabaka Talimatı'nın ilgili 24. Maddesinin (a) bendinden de açıkça anlaşılacağı üzere, “Bir lig devresinde ikinci defa müsabakaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber, bu takım ligden çıkarılarak bir alt lige düşürülür” ibaresi bulunduğu için, Abide-Hürriyet Spor Kulübünün ligdeki kalan maçlarına devam etmesi gerekmektedir.

HABER: BURAK KURTULUŞ

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus