14 Aralık 2011 12:46

Siyavuşpaşaspor'dan Fişekspor'a büyük tepkiİstanbul 1. Amatör Lig 3. Grup takımlarından Siyavuşpaşaspor, hafta sonu deplasmanda oynadığı Fişekspor maçında çıkan olaylar nedeniyle Gaziosmanpaşa temsilcisine tepki gösterdi. Mavi-Beyazlılar, Albayrak Stadı’nda karşılaşma boyunca küfür ve tehditlere maruz kaldıklarını, maç sonunda darp edildiklerini, polis yardımıyla sahadan çıkabildiklerini belirterek Fişekspor Kulübü’nü kınadı.
Siyavuşpaşaspor’da Yönetici Şükrü Defineci’nin imzasıyla yayınlanan 'Dostça davranışa dostça şiddet' başlıklı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“11 Aralık 2011 Pazar günü Albayrak Sahası’nda oynanan Fişekspor-Siyavuşpaşaspor maçında sportmenliğe yakışmayan davranışlar sergilenmiş dostluk zedelenmiştir.

Kocasinan Sahası’nda oynanan ilk maçta Fişekspor oyuncuları hakemle girdikleri diyaloglar sonucunda oyun içersinde bir kırmızı kart görmüşler, oyun bitiminde de hakeme hakaretten bir kırmızı kart daha görmüşlerdir. Bunun sonucunda 5 ve 4 maç ceza almışlardır. Saha içinden ve saha dışından Fişeksporlu futbolculara ve yöneticilerine hakaret edilmemiştir.
Üstelik hakemin şikayetçi olması üzerine gelen emniyet kuvvetleri ikna edilerek karakola götürülmeleri de engellenmiştir. Kendilerine çay verilerek gönülleri alınmış ve kulüp başkanımız tarafından yolcu edilmiştir.

'Her zaman centilmenliği ön plana çıkardık' 
Kulübümüz amatörce ve gençlere önem vererek mücadele ettiği 1. Amatör Lig 3. Grup’ta kendi sahasında ve rakip sahalarda hep centilmenliği öne çıkarmış rakiplerimize saygılı olmuştur. Genç futbolcularım her maçın
başında yedek kulübesine giderek rakiplerimizi tebrik etmiş başarılar dilemeyi adet haline getirmişlerdir.

'Fiziksel ve ruhsal darbe aldık' 
Albayrak Sahası’nda olanlara gelirsek; maç esnasında küfürler ve tehditler, maç sonunda şiddet, darp ve tehdit.
Emniyet kuvvetlerinin çabalarıyla maç bitiminden uzun bir süre sonra sahayı güçlükle terk edebilme!
Birçok genç futbolcunun fiziksel ve ruhsal olarak aldığı darbe!
Sahada bulunan futbolcularımız bir tanesi 30, bir tanesi 24, bir tanesi 19, yedi tanesi 18, iki tanesi 17 ve iki tanesi de 15 yaşında. Şimdi siz bu korumasız gençlere şiddet uygulayarak kahraman mı oldunuz?

'Emeğimizi mahvetmeye kalktınız' 
Bu mu? Bizim yaptığımız davranışa cevap. Kini, nefreti, düşmanlığı ve intikam duygusunu yaymak. Şu anda gencecik çocukların düşündüğü tek şey intikam duygusu. Yıllardır verdiğimiz emeği mahvetmeye kalktınız.
8 yıldır kulübümüzün ve rakiplerinin başına bela olmuş bu duyguları silmek için neler feda ettik. Bu tür yanlış işlerin içindeki taraftarlarımızı kulüpten uzak tuttuk. Hiç bir rakibimizi mağdur etmedik. Yanlış olduğunu bilmesek,
Biz bilmiyor muyuz sizi, sizin yaptıklarınızdan daha kötüsüyle ağırlamayı. Biraz yaşlı ağabeyleriniz bunu hatırlar...

'Sizin gibiler bu oyundan uzaklaştırılmalı'
Yaptıklarınız bu işin en kolay, en kötü yolu. Spor ile de hiç bağdaşmıyor.
Keşke sizin gibileri bu oyunun içinden uzaklaştırabilseler ya da sportmenliğin içine çekebilseler.”

Yerel Futbol Sitesi

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus