23 Aralık 2008 01:08

Silopispor, 'demir'i erittiNUSAYBİN DEMİRSPOR: 2 SİLOPİSPOR: 3

Geçen sezon 3.Lig’de mücadele eden fakat federasyon kararıyla son maçta hükmen mağlup sayılıp küme düşen Nusaybin Demirspor, kendi evinde oynadığı hazırlık maçında kendisi gibi uzun yıllar profesyonel liglerde oynayan Silopispor’a karşı sahadan 3-2 yenik ayrıldı.
Şırnak 1. Amatör Küme’de yer alan iki ekibin karşılaşmasına hızlı başlayan Silopispor Suat’ın 32.dakikasında attığı kafa golü ile 1-0 öne geçti. Karşılaşmanın 41.dakikasında Nusaybin Demirspor durumu 1-1 yaptı.
İkinci yarıda yağan yağmur ve rüzgarın şiddetiyle karşılaşma 5 dakika durdu. Verilen aradan sonra Silopispor oyuna ağırlığını koydu ve 74.dakikasında Suat kendisinin ve takımının ikinci golünü attı: 1-2.
Daha sonra Nusaybin Demirspor’un beraberlik çabaları sonucunu verdi ve Mavi-Siyahlılar karşılaşmanın 86. dakikasında durumu 2-2’ye getirdi. Tam ‘karşılaşma böyle bitecek’ denirken Silopispor’un golcü futbolcusu Alper takımını deplasmanda 3-2’lik galibiyete taşıdı.

Silopispor’un yeni çalıştırıcısı Uğur Karayılmaz, yeni takımını çok beğendiğini,
profesyonel takımlardan bir eksiğinin olmadığını, Silopispor’un daha güzel yerlerde olmayı hak ettiğini söyledi. Karayılmaz, amacının Silopispor’u Şırnak 1.Amatör Küme’de ve terfi maçlarında şampiyon yaparak 3. Lig’e taşımak olduğunu söyledi.
Silopispor Kulüp Başkanı Mesut Bordoğan da takımlarının her geçen gün daha iyiye gittiğini ve Silopi ilçesinin bölge futboluna damga vuracağına inandığını belirtti.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus