26 Aralık 2014 02:32

SİLİVRİ'YE İLKLERİ YAŞATAN YÖNETİM


Silivrispor için devre arasına girerken ligin ikinci yarısı ile ilgili hedefimizi belirleme açısından çok önemliydi Erzin Belediyespor maçı.Ben her zaman söylüyorum tarihimizin en kötü yönetimine, basiretsizliğine ve yokluğuna rağmen iyi niyetli oyuncuların varlığı bizleri umutlandırıyor. 

Bu kötü yönetime inat yapılarından ve karakterlerinden ödün vermeyerek hepsi adam gibi adam olan bana göre ilk devrenin en iyi futbolunu oynayıp Erzin Belediyespor’u eze eze yenen bütün futbolcu kardeşlerimi alınlarından öpüyorum. 

Erzin maçında hayatının futbolunu sergileyen biri vardı ki arkadaşlarının affına sığınarak es geçemeyeceğim. Doksan dakika boyunca tüm oyuncularımız mükemmel üstü oyun sahnelediler ve bana göre hepsi iyiydi. Fakat Samet Albayrak çok farklıydı ve iyiydi. O’nu bir tık fazla tebrik ediyorum. 

Evet, şimdi devre arasına girdik her takımda olduğu gibi elbette Silivrispor’da da gidenler veya gönderilenler olacak. Peki, takıma takviyeler olacak mı? İşte bu konu muamma. Çünkü yönetim sürekli maddiyattan dem vuruyor. Hele ki şu an mevcut alacağı olan çocukların alacaklarını ödemeden transfer yapmak etik değil bir kere. 

Mevcut oyuncuların alacaklarının ödenmemesi durumunda takıma takviyelerin yapılması ise takımın bütün dengesini bozar. 

Empati yapın takım oyuncuları demez mi, “O zaman para vardı madem neden bizim alacaklarımızı vermiyorsunuz” diye. 

Duyduğuma göre de takımı devre arası kampına götürüp götürmemekte kararsız Silivrispor yönetimi. Ya bırakın Allah aşkına ya, beler hey aklınızı başınıza toplayın bu takım süper amatördeyken bile kampa gidiyordu. 

İhsan Atun ve yönetiminin Silivri’ye ve Silivrispor’a yaşattığınız ilkler yeter be. Bize bir ilk daha yaşatmayın valla kaldıramaz bu camia ona göre benden söylemesi sizlere. İnşallah kampa gider bu takım gitmeden de bu çocukların ödemeleri yapılır. 

Erdal hocamın da istediği takviyeler yapılır yoksa aksi bir olumsuzluk durumunda ligin ikinci yarısı gerçekten de işimiz çok zor olur. Neyse bekleyip göreceğiz takımın durumunu ve yönetimin tutumunu. 

Geçen hafta esnaflarla ilgili bir yazı yazmıştım. Bu yazıma Silivri’nin 25 senedir minik esnaflığını yapan şahıstan sıcağı sıcağına cevap geldi. 

Ben küçük bir esnaftan cevap beklerdim ama minik esnaftan geldi. Neymiş o kulübe sürekli aidatını ödüyormuş! Onu bütün esnaf ödüyor zaten yemek veriyormuş. Ben duymadım görmedim sordum, ne duyan ne de gören de olmamış. 

Gelen boş dönmüyormuş onun için Silivrispor gecesi için bilet satmaya gelenlerden bir tane bile bilet almadın. İşte en büyük gafı da “Silivrispor’un kurtuluşu onlara kalmaması” lazımmış, ya böyle bir şey söylenebilir mi?

Tabii ki size kalmaz ama bana göre siz 2- 3 esnaf diğer esnaflardan ayırt edememişiniz galiba kendinizi. Sizlerden olmayan yani ilçenin nimetlerinden yararlanmayan esnaf veya fabrikatör dediğin insanlar buraya yatırım yaparken belli bedeller ödüyorlar. Yatırımlarını yapıyorlar, yüksek miktarlarda kiralar ödüyorlar, insanlara iş imkanı sağlıyorlar işte sizlerle diğerlerinin arasındaki en büyük fark da budur.

Ötekileştirdiğin diğer esnafların yardım konusunda zorunluluğu yok. Silivri halkının hakkını kullanarak kazanım sağlamıyorlar.  Yardım gönülden olur. 

Peki siz?  Siz yaklaşık 25 yıldır Silivri’nin öz kaynaklarını kullanarak para kazanıyorsunuz. Size 25 sene önce belli bir metre karede verilen yerleri bile sosyal demokrat anlayışla denize taş ata ata kullanım alanınızı en az 3 katına çıkardınız. Üstüne üstlük 10 senedir de komik sayılacak bir kira bedeli ödüyorsunuz. 

Unutmadan eklemek isterim siyasi duruşunuz veya görüşünüz nedir sizin? İnsanın bir dik duruşu olur. Sizin duruşunuz nedir? Gözlemlerim odur ki 25 senedir belediyeyi alan her partinin bayrağını sallıyorsunuz seçim sonrası konvoylarında. Korkunuz ne yerinizi kaybetmek mi, sayın minik esnaflar?

Eklemek isterim minik esnaf kardeşim, Silivri’de öyle esnaflarımız var ki 300 metrekare yerde günlük 5 Bin TL ciro yapıyor ve öyle esnaf var ki 30 metrekare yerde 20 Bin TL ciro yapıyor. 

Birde siz 25 sene önce gençlik kollarındayken aldığınız yerlere ne kadar yatırım yaptınız bu millet merek eder şimdi. Vaktiniz olduğuna bunu da bir açıklasanız, onun için şu an elde ettiğiniz her şeyi Silivri’nin öz kaynaklarına ve eskiden taş iskele dediğimiz iskelenin taşlarına borçlusunuz. 

Silivri’deki sportif faaliyetlere yardım yapamayacak kadar şikayetçiyseniz işgal ettiğiniz alanlardan bırakın ihaleye çıksın o zaman o alanlar. İhaleye şartname de koyulsun ve denilsin ki “Verdiğin kira kadar her ayda Silivri’deki kulüplere yardım yapacaksınız” diye bakalım nasıl bir talep olacak. 

Sen açıklamanda bence sapla samanı karıştırmışsın siz Silivri’nin öz kaynaklarını kullandığınız için diğer esnaflar gibi gönülden değil, mecburiyetten yapmalısınız ama gene de paşa gönlünüz bilir. Ha bu arada işlerin kötülüğünden olacak ki ha bire bayiler açıp duruyorsunuz. Siz ve sizin gibiler ilçemdeki kulüplere düzenli bir şekilde yardım yapana kadar yakanınızdayım. Şunu da bilin yaparsanız sizi de ilk takdir eden ve alkışlayan ben olacağım hayde kalın sağlıcakla…

YAZI: HÜSEYİN YAŞAR

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus