02 Kasım 2012 09:35

Semih Sezerli: Kağıthanespor’a çok şey borçluyum!


Antrenörlük hayatına, 2008-2009 yılında Kağıthanespor'da başlayan ve 4 sene bu Kulüpte görev yaptıktan bu sezon Beşiktaş A.Ş. U15 takımında Kaan Demir’in Yardımcısı olarak göreve başlayan Semih Sezerli, yaptığı açıklamada, Kağıthanespor’a çok şey borçlu olduğunu söyledi.


Semih Sezerli, Levent doğumlu. Yeni Levent Lisesi mezunu. 4 yıl Kağıthanespor’da görev yaptı. Genç Teknik adam ilk olarak 2008 yılında Kağıthanespor’da U13 takımında Antenörlüğe başladı. Yeşil-Sarılı ekipte 2 defa U16 Ligi şampiyonluğu, U14 ve 15 Şampiyonlukları ve A takımda ‘çok şey öğrendim’ dediği Uğur Kınaş’ın Yardımcı Antrenörü olarak A takımda yaşanılan şampiyonluktan sonra Beşiktaş’ta göreve başladı. Sezerli ayrıca, Kağıthanespor’un tarihinde bir ilki başardı ve U16 takımı ile Türkiye Şampiyonasına giden takımın Antrenörlüğünü yaptı. Haliç Üniversitesi Spor Akademisi son sınıf öğrencisi olan Sezerli ile bir söyleşi yaptık.

Oldukça başarılı bir 4 yıl
Son olarak 2011-2012 sezonunda altyapı sorumluluğu ve A takım yardımcı Antrenörlüğü yapan genç teknik adamın 4 sezonluk performansı şöyle;

U14 Lig Şampiyonluğu (2009-2010),
U16 Lig Şampiyonluğu (2009-2010)
U19 Lig İkinciliği (2009-2010),
U16 Türkiye Şampiyonası (Kağıthanespor altyapı tarihinde bir ilktir.)
U16 Lig İkinciliği (2010-2011)
U17 Lig İkinciliği (2010-2011)
U15 Lig Şampiyonluğu (2010-2011)
U16 Lig Şampiyonluğu (2011-2012)
1.Amatör Lig Şampiyonu  (2011-2012/ A Takım)

Futbolculuğunuzda örnek aldığınız isimler hangileriydi?
Bir futbolcu bazen her şeyi değiştirebiliyor. Lider oyuncu dediğimiz isimler bunlar. Mesela bir Sergen Yalçın, Zidane ve Hagi’yi izlerken hep sempati duymuşumdur. Onlar bir başkaydı.

Antrenörlerden kendinize model aldığınız isimler var mı?
Kendisini ispat etmiş ve dünyaca tanınan ünlü birçok teknik adam örneği var. Fatih Terim, Pep Guardiola ve Samet Aybaba mesela… Baktığınız zaman bunlar çok önemli insanlar. Bu hocaları dikkate takip etmek ve çalışmalarını görmek zorundayım.

Okul ve Antrenörlük nasıl yürüyor
Babam (Toygan Sezerli) Briç öğretmeni Annem ise bir Hastanede Böbrek Nakil Koordinatörü. Bazı insanların 'hem öğrencilik yapıp, hem de Antrenörlük olmaz' demesine rağmen ben hiç zorlanmıyorum. Planlı ve programlı çalıştığım için herhangi bir zorluk yaşamıyorum. Ben plan yapmadan katiyen evden dışarı çıkmam.

Antrenörlükte hedeflerin nelerdi?
Antrenörlüğü çok severek ve büyük bir zevk alarak yapıyorum. Ayrıca ilerleyen yıllarca meslek olarak düşünüyorum. Kağıthanespor gibi kaliteli bir camiada bu işe başlamam ve Beşiktaş gibi Türkiye’nin en büyük Kulübünde Antrenörlük yapmak ve eğitimini alıyor olmanın benim için çok büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Amacım Beşiktaş’ta kalcı olmak ve kendimi kabul ettirebilmektedir.

Futbolu yönetenler genç Antrenörlere destek oluyorlar mı?
Kulüpler genç Antrenörlere son dönemlerde destek vermeye başladılar. Hatta benim gibi onlara genç arkadaşımı sahalarda takımların başında görebilirsiniz. Türkiye’de Antrenörlük yaşı küçüldü. Bugün birçok önemli Kulüpte yaşı genç Antrenör arkadaşlarımız başarıyla görev yapıyorlar. Bu vesile ile Antrenörlere destek verenlere teşekkür etmek isterim. Ayrıca Kağıthanespor’da görev yaptığım yıllarda bana destek vermiş olan değerli Başkanlarım Sezai Kula, M. Nejat Güllü ve Şaban Hacıoğlu ile Ünal Demir, Uğur Kınaş ve Kağıthane karmasında çok desteğini gördüğüm recep Aykutalp Hocalarıma da buradan teşekkür ederim.

HABER: BURAK KURTULUŞ

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus