28 Ekim 2012 08:07

Selvispor önemli bir galibiyet aldı


FENERKÖYSPOR: 2 SELVİSPOR: 3
Gruplarında birbirlerini takip eden iki takımın mücadelesinde gülen taraf Fenerköy karşısında Zeytinburnu temsilcisi Selvispor 3-2 kazanmasını bildi.
Süper Amatör Lig 5. Grupta üst sıralarda yer almak için mücadelelerini veren Fenerköyspor ve Selvispor Silivri Stadı’nda karşılaştı. Doksan dakikalık müthiş mücadelede konuk ekip ilk yarı futbol resitali sunarken ikinci yarının son bölümlerinde Fenerköyspor maçı çevirebilirdi. Baştan sona tam bir futbol şöleni şeklinde geçen maçta ev sahibi ekip Fener’de takımın yarısı hasta ve sakat olunca Selvi bu durumdan iyi yararlandı. Maçın daha ilk yarısı bitmeden Tansu Açabey üç oyuncu değiştirme hakkını da kullanması maçın seyrini değiştirdi.Maçta ilk yarı Selvispor farka gidebilirdi

Maçın başlama vuruşu ile birlikte konuk ekip Fener kalesini abluka altına aldı. Orta sahası ve defansı büyük gedikler veren Fener’de kaleci Zafer ilk yarıda olabilecek muhtemel farkın önüne geçti. 7.dakikada Fener defansının hatasını affetmeyen Bilal altı pas içinde aldığı topu gole çevirmekte zorlanmadı 0-1. Maçta 38.dakikada ilk golün sahibi Bilal kendisinin ve takımının ikinci golünü attı 0-2 bu golle ilk yarıda son buldu. İkinci yarıya saha dizilişleri farklı bir şekilde sahaya çıkan Fenerköyspor ilk yarıdaki teslimiyetçi oyununu bıraktı ve oyuna orta oldu. 78.dakikada Sergen farkı üçe çıkardı. Bu dakikadan sonra Fener takımı rakip kaleye yüklenmeye başladı. 88.dakikada Feyyaz ile durumu 1-3’e taşıdılar. 90+2.dakikada Tufan durumu 2-3 taşıdı. Maçın 90+5.dakikasında Selvi takımının kaptanı Beşar penaltı atışından yararlanamadı ve müsabaka konuk ekibin üstünlüğü ile tamamlandı.


Stat: Silivri
Hakemler: M. Salih Erol, İbrahim Akar, Berkay Şahan
Fenerköyspor: Zafer 7, Burak 7, Tolga 4 (21’ Feyyaz 7), Ramazan 7, Muhammet 5 46’ Cenk 6), Erman 7, Bahadır 7, Cem 7, Tufan 7, Onur 5 (39’ Adem 7), Yasin 7
Selvispor: Bahri 9, Özkan 8, Musa 8, Sergen 7, Utku 7 (87’ Ahmet 4), Can 8, Bilal 8, Başar 7, Ahmet 7, Berat 8, Ersan 6 (67’ Faruk 6)
Goller: 7’, 38’ Bilal, 78’ Sergen Selvi, 88’ Feyyaz ve 90+2 Tufan Fenerköy

HABER-FOTOĞRAF: ENGİN AKIN

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus