14 Aralık 2008 10:08

Sefaköy Kartalspor canını zor kurtardı


HABER-FOTO: YILMAZ AKTEPE
İstanbul 1. Amatör Küme 14. grup’ta iki hafta önce şampiyonluğunu ilan eden Ramispor, ligin 14. haftasında Yıldıztabya Stadı’nda Sefaköy Kartalspor’la karşılaştı. Maçı 7-1 kazananan Ramispor’un taraftarları karşılaşma sonrası Kartalspor futbolcularına ve teknik heyete saldırdılar. Karşılaşmada güvenlik güçlerinin olmaması dolayısıyla kendilerini zar zor soyunma odasına atan siyah-beyazlı takımın futbolcu ve teknik heyeti bir süre soyunma odasından çıkamazken, dışarıda Sefaköy Kartalspor’a ait olan minibüsün camları Ramispor taraftarlarınca kırıldı. Araca büyük maddi zarar verildi. Bu esnada Sefaköylü futbolcular ve teknik heyet beklemek zorunda kaldı.
Kulüpler Birliği yardıma koştu
Sefaköy Kartalspor’un Ramispor taraftarınca saldırıya uğraması Küçükçekmece’de büyük yankı buldu. Küçükçekmece Amatör spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk, İstanbul Trabzonspor’a ait olan minibüsü alarak Yıldıztabya’da mahsur kalan Sefaköy Kartalspor’un futbolcularını ve teknik heyetini olay yerinden alarak Küçükçekmece’ye getirdi.

Olaydan sonra Sefaköy Kartalspor Kulüp başkanı Yener Dayı yaptığı açıklamada, “Yıldıztabya Stadı’nda bizden önce Süpr Amatör ve Süper Genç maçları vardı. Bizim oynayacağımız maçta emniyet gücü falan yoktu. Bu durum da bizi üzdü elbette. Kurallar gereği güvenlik olmadan müsabakanın başlamaması lazım ama hep iyi niyetli olduğunda olayların sonunun böyle olacağını kestiremiyorsunuz. Maçın ikinci yarısı itibariyle tansiyon iyice yükseldi. Olayların buraya kadar geleceği işareti veriliyordu. Müsabaka bitti ve olaylar meydana geldi. Allah’a şükür herhangi bir futbolcumuzun burnu bile kanamadı ama kulübümüzün aracı büyük zarara gördü” dedi.


Ramispor yönetimine teşekkür
Kendilerine yardımcı olmak isteyen Ramispor yöneticilerine göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür eden Yener Dayı, “Eğer Ramispor yönetimi bu taraftarlara bir önlem almazsa ileride çok büyük zarar görürler ve büyük cezalar alabilirler. Ligin başından bu yana olaylar her yerde olmakta ama ne yazık ki futbolun başındakiler bu olaylara seyirci kalmakta ve bir önlem de almamakta” diye konuştu.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus