25 Şubat 2009 11:31

Şavşat Köyleri Turnuvası başladı


HABER-FOTO: YILMAZ AKTEPE
Artvin İli Şavşat Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği’nin Organize etmiş olduğu ve bu sene 3.’sü düzenlenen Şavşat Köyler Arası Halı Saha Futbol Turnuvası, 24 köyün katılımı ile başladı.
Küçükçekmece Nihat Yüceur Spor Kompleksi’ndeki açılış törenine Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve yardımcıları Recep Köse, Hüseyin Oflas, Ahmet Gedik, eski Bağcılar Beşiktaş Futbol Okulları Koordinatörü Yılmaz Canpolat, Küçükçekmece DSP Belediye Başkan Adayı Sezayi Aynalı, Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Dernek Başkanı ve İASKF Eğitimden Sorumlu Yöneticisi Seymen Gençtürk, Beşiktaş Engelliler Futbol Takımı Başkanı Özge Topcu, 24 köyün başkanları ve üyeleriyle kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
Turnuva 6’şarlı 4 grupta, toplam 24 takımın mücadelesiyle 5 hafta sürecek. 22 Mart’ta grup maçlarının tamamlanmasının ardından eleme maçları yapılacak ve şampiyon belli olacak.

Turnuvanın açılışında Beşiktaş Engelliler Kulübü ile Şavşat Köyleri Tekavitler gösteri maçı yaptı. Başlama vuruşunu Küçükçekmece Beleiye Başkanı Aziz Yeniay yaptı.

Turnuvanın ilk haftasında alına toplu sonuçlar
A GRUBU
Kaydadibi-Ilıca 2-3
Köprükaya-Şalcı 6-5
Veliköy-Meşeli 3-1
B GRUBU
Ciritdüzü-Çiflik 4-2
Koyunlu-Şenocak 2-5
Sebzeli-Saylıca 1-8
C GRUBU
Pınarlı-Erekli 7-2
Çoraklı-Cevizli 0-5
Düzenli-Karaköy 1-3
D GRUBU
Tepeköy-Dutlu 5-1
Köplüce-Kocabey 2-8
Kirazlı-Yoncalı 5-1

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus