20 Aralık 2010 09:54

Sarıyer ve Beşiktaş yenişemediSARIYER: 1 BEŞİKTAŞ: 1 (U18)
Bölgesel U18 Geliştirme Ligi’nde Sarıyer, Çayırbaşı Stadı’nda ağırladığı Beşiktaş’la 1-1 berabere kaldı.
30 dakika geç başlayan mücadeleyi 300 kadar taraftar izledi. Sıralamada puan farklarının olmaması, iki takımında gruplarındaki konumu itibariyle karşılaşma biraz sakin ve kontrollü başladı.
10. dakikada Beşiktaş adına kullanılan bir köşe vuruşunda ceza sahasına düşen topta karambol oluştu, topla en son buluşan Beşiktaşlı futbolcu mutlak golü auta attı
17’de Beşiktaş defansın bir anlık hatasında topu önünde bulan Uğur’un sert şutunda top üst direkte patladı. Dönen topu Beşiktaş defansı uzaklaştırdı
34’te sesiz ve zevksiz giden maçta Beşiktaş takımı sol tarafta, ceza sahası dışında bir serbest atış kazandı. İhsan’ın ortasında Sarıyer defansının bir anda yaptığı kademe hatasında topla gerilerden gelen Uğur’un düzgün bir şekilde köşeye vurduğu top ağlarla buluştu. İlk yarıyı Beşiktaş 1-0 önde tamamladı.

İkinci yarıda Sarıyer daha istekli göründü. 52’de soldan gelişen Sarıyer atağında ceza sahası dışına yapılan ortada Ömer Faruk’un röveşata vuruşunda top kalecinin ellerinde kaldı.
60’ta Beşiktaş adına gelişen atakta kaleci ile karşı karşıya kalan futbolcu topu kalecinin üstüne nişanladı ve takımını ikinci golden etti.
66’da Sarıyer’ın sol çizgiden geliştirdiği atakta yapılan ortada, Serhat topa ters bir vuruş yaptı. Kaleci de önde olunca top ağlara gitti: 1-1.

Maçta gergin anlar
Bu gol sonrası sahada futbol değil, gerginlik ve kavga vardı. İki takım futbolcuları arasında gerginlik başlarken, Sarıyer’den Köksal Hoca tartışmalı bir kararla tribüne gönderildi.

77. dakikada orta saha kenar çizgisindeki ikili bir mücadelede Sarıyer’den Ömer Faruk ile Uğur’un mücadelesinde Ömer Faruk rakibinin göğsüne tekme atınca kırmızı kart gördü. Bu karta sinirlenen Ömer Faruk rakibine tokat atınca ortalık bir anda karıştı. İki takım futbolcuları birbirine girerken hakem triosu soyunma odasına geçti. Polisler kavgayı güçlükle ayırırken, tekrar başlayan maçta olaylar nedeniyle Beşiktaş’ta Ömer Arslan kırmızı kart gördü. Bu karar da tribünlerden büyük tepki aldı.
Yaşananlar nedeniyle karşılaşma iyice sarkarken, son bölümler akşam karanlığında oynandı. Futboldan çok tekmelerin konuştuğu maç da 1-1 sona erdi.

Beğendim: Kısa bir süre önce Sarıyer Spor Kulubü’nde malzemeci olarak görev yapan Oktay Baba’nın vefatını unutmayan Ömer Faruk’un Sarıyer golünden sonra formasının altındaki yazı…
Beğenmedim: iki takımın da gereksiz sert futbolu, birbirlerine sert müdahaleleri.

Sarıyer adına sahanın yıldızı: Eren Uysal. Takımı adına çıkışları ve Beşiktaş ataklarında yerinde müdahaleleriyle.
Beşiktaş adına sahanın yıldızı: Kaleci Emre Metin. Sarıyer ataklarında zamanında çıkışları ve kurtarışları, topu oyuna iyi sokmasıyla…

HABER-FOTOĞRAF: FERDİ ERDEM

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus