20 Ocak 2017 12:33

SAL 1. Grup: Şampiyon belli son bilet kimin olacak?

1.Grupta düşme çıkma hesapları


Bu grupta klasmana kalacak olan ve aynı zamanda grup şampiyonluğunu da garantileyen takım Davutpaşaspor oldu.


Sezonun bitmesine iki hafta kalmış olmasına rağmen, 21.hafta mücadelesinde ligden çekilen İstinyespor müsabakasından 3 puanı hanesine yazdıracak olan ekip son maçını kaybetse dahi Irmakspor ile evinde oynadığı ilk mücadeleyi 3-0 kazanıp deplasmanda ise 1-0 mağlup olarak tamamladığı için grup şampiyonluğu ve klasman grubuna çıkmayı garantiledi.


Klasmana çıkacak ikinci takım olmak için ise sezon başından beri kıyasıya bir mücadele yaşanıyor. Ligin 2.haftasından itibaren Davutpaşaspor, Irmakspor ve İstanbul Kartal Belediye takımları 20.haftaya kadar hep ilk 3 takım olarak ligi forse ettiler. Irmakspor 2 ve 3. haftalar liderlik koltuğunda yer alırken, 4.haftada ise lider Irmakspor oldu. 5.haftada ise Irmakspor'un Bay geçmesi ile birlikte Mustafakemalpaşa mücadelesini hafta sayısı gibi 5 golle galip kapatan Davutpaşaspor devraldığı liderliği bir daha bırakmadı ve 16 haftadır da liderlik koltuğunda neredeyse rakipsiz devam ediyor. Bu hafta oynanacak olan Irmakspor - İstanbul Kartal Belediye müsabakası Klasman grubuna çıkan son takımı belirleyebilir. Irmakspor kendi sahasında oynadığı mücadeleyi beraberlikle dahi bitirse aradaki 4 puan farkı korumuş olacak ve klasman grubuna merhaba diyen ekip olacak. İstanbul Kartal Belediye mücadeleyi 3 puan ile kapatırsa, son hafta evinde Davutpaşaspor'u ağırlayacak ve Nişantaşıspor'un Irmakspor'dan puan almasını bekleyecek.


Bu grupta küme düşen 3 takımda belli oldu. Lige katılmayan İstinyespor ilk takım olurken, Geçtiğimiz sezonu ikinci olarak bitirip Play Off mücadelesinde Orhanlıspor'u 4-1 ile geçerek Süper Amatöre yükselen Kanlıcaspor ile geçtiğimiz sezonda da Süper Amatör ligde boy gösteren Bakırköy ilçesinin temsilcisi Yücespor küme düşen ekipler oldular.

HABER:MELİH ÖZTÜRK

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus