18 Aralık 2011 11:22

Samet'ten 'Yıldırım' harekatı


ALİBEYKÖYSPOR: 2 YILDIRIM BOSNA: 0
İstanbul Süper Amatör Ligi 2. grubun iki iddialı takımı Alibeyköy Stadında karşı karşıya geldiler. Maçın büyük bölümünde oyun üstünlüğünü  elden bırakmayan  Alibeyköyspor bu zorlu maçı genç golcüsü Samet'in iki golü ile 2-0 kazandı.

Maça çok istekli ve arzulu başlayan turuncu mavili ekip sahanın her alanında üstün derecede çaba sarf ederek topa sahip olmaya çalıştı. Her mücadele sonrasında gole dönük pozisyonlar arayan Alibeyköyspor ilk yarıda istediğini bulamadı.

İkinci yarı daha derli toplu ataklar yakalayan turuncu mavili ev sahibi takım Samet’in ayağından 2 gol bularak sahadan 3 puan ile ayrılmayı hak etti. Atılan goller sonrasında kenar yönetiminde sevinçleri görülmeye değerdi. Konuk ekip kalesinde bir çok pozisyon vermiş olsa da, rakip kaleye de gittiği pozisyonlar oldu ancak Alibeyköy Sporun gününde olan kalecisi Doğancan sakat sakat oynamasına rağmen gole izin vermedi.

Aslında ikinci yarıda yenilen 2 gol saha içerisindeki motivasyonun bozulmasından kaynaklandığını gözlemledim.  Kırmızı beyazlı oyuncuların biraz daha sakin olup rakiplerinin oyununu bozmaya çalışması daha uygun olacaktı.  İkinci yarı çok üstün oynayan ev sahibine karşı bu kadar açık oyun sergilememeleri gerekiyordu. Goller sonrasında gerilen sinirler 2 kırmızı kartında çıkmasına neden oldu.


Maçta ev sahibi Alibeyköyspor’dan Samet ve Çağrı‘nın iyi oyunları ile konuk ekip ten  Emin ile sol kenar oyuncusu Sezgin’in gayretli oyunları görülmeye değerdi.

Bu maçtan özel bir not ileteceğim. Alibeyköyspor’da Uğur Boral’dan sonra yeni bir kanat oyuncusu daha vitrine çıkacak gibi görünmektedir. ALLAH nazardan uzak tutsun.

Alibeyköyspor bu galibiyet ile puanını 29 yaptı ve gurupta ikiciliğini devam ettirdi. 23 puanlı Yıldırımbosna  4. Sırada yer aldı.

STAT: Alibeyköy
HAKEMLER: Metin Cebeci, Samet Tükenmez, Haldun Şenel
SAHA KOMİSERİ: Barış Ölmez
ALİBEYKÖYSPOR: Doğanca , Çağlar, Fatih, Orhan, Yavuz, Mustafa Ö., Mustafa Bayat, Samet, Eray, Olcay, Çağrı
YILDIRIMBOSNASPOR: Özkan, Sezgin D., Sezgin A., Emin, Mura , Suat, Melih, Eray, Hasan, Mehmet, Uğur 
 


HABER-FOTOĞRAF: OGÜN KOCA

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus