12 Şubat 2009 02:11

Samandıraspor kaptanı Tuncer ile çok özel


İstanbul Süper Amatör Küme 6. Grup'ta mücadele eden, sezonun flaş takımlarından Samandıraspor'un kaptanı Tuncer Haksal, Yerel Futbol Sitesi'ne çarpıcı açıklamalarda bulundu... Bildiğiniz gibi tekrar Süper Amatör'e çıkan Samandıraspor, grubunda ligin 2. yarısında en çok puanı toplayan takım olmuş ve ligin kaderini belirleyen maçta Güzelcespor'u yenmiş, rakibini ikincilikten etmişti.
Biz de kaptanla bu sezonu değerlendirdik. Tuncer'in açıklamalarından satır başları şöyle:
* Lige başlarken hedefimiz lige yeni katılan bi ekip olduğumuz için öncelikle kalıcı olmak ve seneye hedefi olacak olan ekibin iskeletini oluşturmaktı. Bunun için temkinli başladık. Fakat aldığımz inişli-çıkışlı sonuçlardan sonra yönetim teknik adam değişikliğine gitti ve Rıdvan hocamızı başımıza getirdi. İkinci yarı çok önemli maçlar kazandık ve çok zevkli bir lig yaşadık.
* Yeni bir takım olunca tabii ki uyumu sağlamak hemen olmuyor. Zamanla kenetlendik, iyi antremanlar yapmaya başladık. Sonunda da ligi iyi bir yerde, beşinci olarak bitirdik. Bunda tabii genel kaptanımız Bülent abimizin ve Rıdvan hocamızın bize göstermiş olduğu anlayış ve ilginin bir de sağlanan imkanlar etkiliydi.
* Deneyimsiz gençlerle tecrübeli oyuncuların bileşiminden oluşan bir takımdık. Çabalarımız ancak beşinciliğe yetti. Aslında biraz daha dikkatli olabilsek gruptan çıkmamız işten bile değildi çünkü ikili averajlara baktıgımzda sadece Kağıthane Güllüoğlu bizden önde, diğer kalan 10 takımdan üstün olduğumuzu görmekteyiz.. Şimdi tabii artık bu sezon geride kaldı. Umarım seneye bitecek olan tesisimizle beraber Samandıraspor 3. ligi hedefler çünkü bu kulüp bu başarıyı gösterecek güce sahip.

* Güzelcespor maçına gelirsek... Türk futbolunda böyle durumlarda böylesi galibiyetler az alındığı için bu galibiyet büyütüldü. Sonuçta kendi sahamızda oynuyoruz. Maç başı ücrete anlaşan, prim hedefleyen futbolcular olarak mücadele etmemiz gerekiyor. Ligin ilk yarısında elimizden kaçırdığımız rakibimize karşı iyi bir oyun sergiledik ve kazanmasını bildik. Tabii rakibimiz için çok daha önemli bir maçtı ama iyi oynayan kazandı. Bu tür maçlar herkesin ilgisini çekeceğinden futbolcular üzerinde ayrı bir konsantrasyon sağlıyor, aksine rakibe de stres yüklüyor. Sanırım bunun etkisi de maçta kendini gösterdi. Ayrıca biz bu maçta gereken mücadeleyi gösteremeseydik başka türlü yorumlara meyil vermiş olurduk. Ama Allah'a şükür kazandık.
* Maçtan sonra Güzelcesporlu biri bana saldırdı. Olay da şöyle oldu: Ben hakem ve Güzelcesporlu arkadaşlarıma başarılar dileyip soyunma odasına gidiyordum. Kapının arkasına saklanmış olan kendini bilmez biri birden üzerime atladı. Daha sonra büyük bir hengame oldu. Bizim de istemediğimiz kavga ve konuşmalar oldu...
* Son olarak, bütün Türkiye Şampiyonası'na katılcak olan takımlarımıza başarılar dilerim.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus