24 Aralık 2014 08:20

SAL'DA 16. HAFTANIN ARDINDAN


İstanbul Süper Amatör Lig'in 16. hafta maçları bu hafta sonu oynana maçlarla tamamlandı.  Bu hafta sonu oynana maçlarda toplamda 163 gol atıldı. Geçen haftaya göre 10 gol daha fazla atıldı. 27 golün atıldığı 3 grup en çok gol atılan grup , 12 golün atıldığı 6. grup ise en az golün atıldığı grup  oldu. Kartaltepe- Çekmeköy maçı 7 golle en çok gol atılan maç oldu. 16 haftada gruplara kısaca göz atacak olursak;
1. Grup: Bu grupta oynanan 6 maçın 4 i galibiyetle ikisi ise beraberlikle sona erdi. 4 galibiyette ev sahibi takımlardan geldi. Bu grupta toplamda 20 gol atıldı. Haftanın önemli maçlarından biride Bağlarbaşı-Bayrampaşa Tuna maçı idi. Haftaya girerken Tuna liderdi. Bağlarbaşı ise üçüncü sıradaydı. Maçın uzatma dakikalarında Yunus Emre’nin golü ile Bağlarbaşı müsabakayı kazanarak ilk dörtteki sıralamayı tamamen değiştirdi. Vefa kendi sahasında Esenyurt’ u 4-0 gibi farklı skorla yenerek zirvenin yeni sahibi oldu. Irmakspor evinde karşılaştığı Kocasinan ile 2-2 berabere kaldı. Irmakspor, Tahsinin penaltıdan ve Semihin attığı goller le iki sefer öne geçtikleri maçı Kocasinandan Ersin ve Ademin penaltıdan attığı gollerle berabere bitirdiler. Bu beraberlikle Kocasinan 4.sıradaki yerinde kaldı. Kağıthane Kartal Çavuşoğlu’nu 2-1 yendi. K. Çavuşoğlu  Ekrem’in attığı gol ile ilk yarıyı 1-0 önde kapattı. 2. Yarıda Furkan ve Savaşın kırmızı kart görmesi ile dokuz kişi kalan Kağıthane Burhanettinin attığı iki gol ile zor olanı yaparak maçı kazanmasını bildi.  Bostancı Alt sıralardan kurtulmak için kendi sahasında çıktığı Albayrak maçını farklı kazandı(4-2).  Alt sıraları ilgilendiren maçta Tophane Tayfun ile Subaşı takımları 1-1 berabere kaldı. Geleceklerini ileriki maçlara bıraktılar.


2.Grup: Bu grupta oynana 6 maçın 5 galibiyet ile biterken  1 maçta berabere bitti. 5 galibiyetin ikisini ev sahibi takımlar kazanırken üçünü misafir takımlar kazandı. Bu grupta toplamda 24 gol atıldı. Lider Alibeyköy kendi sahasında sondan üçüncü sırada bulunan Hadımköyü sayısız gol fırsatlarını kaçırdığı maçta Soner (2), Mustafa, Hasan ve Yusuf’un attığı goller ile 5-1 yendi. Haftanın önemli maçlarından biride Bağcılar ile Selvispor arasındaydı. Galip gelecek takımın çok büyük avantaj sağlayacağı maçta her iki yarıda karşılıklı atılan penaltı golleri ile 1-1 berabere bitti. İlk iki hesapları yapan Çekmeköy grubun son sırasında bulunan Kartaltepe’ye konuk olduğu maçta İsmail(2), Erdi(2), Emre(2) ve Abidinin attığı goller ile 7-0 yendi. Bu müsabaka SAL’ da haftanın en çok gol atılan maçı oldu. Kadırga Kuştepe deplasmanından 1-0 lık galibiyetle döndü. İlk iki şansını devam ettirmek isteyen Kartal Bulvar ile  alt sıralardan kurtulmak isteyen  Çayırbaşı takımları arasındaki maçı Kartal Bulvar Özgür ve Ömer’in  ikinci yarıda attığı gollerle 2-0 yendi. Sütlüce kendi evinde Ortaçeşmeye 4-3 yenilerek sıkıntılı durumunu devam ettirdi.


3.Grup: 6 maçın 6'sı da  galibiyetle bitti. 6 galibiyetin beşini ev sahibi takımlar kazanırken bir  maçı ise misafir takım kazandı. Bu grupta toplamda 27 atıldı. Grup lideri Alemdağ kendi sahasında Feriköy ile karşı karşıya geldiği maçı 4-1 kazandı. Feriköy Ahmet’in attığı gol ile ilk yarıyı 1-0 önde kapattı. Lider Alemdağ son 20 dakikada Ersin, Mesut, Hakan ve Tolganın attığı gollerle galip geldi. İkinci sıradaki  Ataşehir Çamoluk Yahya Kemal deplasmanında Hızır,Ahmet (2), ve Osmanın golleri ile 4-1 galip geldi. Yahya Kemalin tek golünü ise İbrahime’ den geldi. Öz Trabzonlular Metin ve Furkanın(2) attığı goller ile Küçükköyü 3-2 yenerek ilk iki iddiasını sürdürdü. Küçükköyün gollerini ise Barışcan ve Ozan attı. Bu müsabakada hakem iki sefer soyunma odasına gitti. Birinde stat ışıklarının yetersiz olduğu için diğerinde ise Güvenlik yetersiz olduğu için. İstanbul Kastamonu kendi sahasında konuk ettiği Hasköy karşısında 1-0 geriye düştüğü maçı Zülküf, Muhammed ve Ufuk’ un attığı goller ile 3-2 kazanarak 4. Sıraya yükseldi. Hasköy’ün golleri ise Mahmut ve Candan geldi. Öz Alibeyköy evinde misafir ettiği Çamlıcayı 3-2 yenerek düşmemek için bütün gücünü ortaya koydu. Reşitpaşa yeni hocası Çetin Kara yönetiminde çıktığı ilk maçında Gümüşsuyu’nu İnanç ve Özerin her iki yarıda attığı gollerle 2-0 yenerek biraz rahatladı.


4. Grup: Bu grupta oynana 6 maçın 6 sıda galibiyet ile bitti. İlginç olan ise 5 müsabakanın misafir takımlar tarafından kazanılmış olması. 1 maçı ise ev sahibi takım kazandı. Lider Paşabahçe Onurun 4 gol attığı maçta Çankırı Marufsporu 4-0 la geçerek liderliğini devam ettirdi. Haftanın önemli maçlarından Dudullu-İstanbul Sinop  maçını , İstanbul Sinop deplasmanda ikinci yarıda Tolganın attığı gol ile 1-0 kazanarak bir basamak yükseldi. Gazi Mahallesi Ramiyi Arif, Yılmaz ve Ramazanın attığı gollerle 3-0 yenerek ikinci sıraya yükseldi. Alt sıraları ilgilendiren maçta Bakırköy ile Selimpaşa takımları Bakırköyde karşı karşıya geldiler. Bakırköy ilk yarısını 1-0 önde kapadığı maçı, ikinci yarıda Selimpaşadan Harun ve Ertuğrul’un (2) attığı goller ile 3-1 mağlup bitirdi. Vardar Kurtköy deplasmanında 1-0 geriye düştüğü maçın ikinci yarısında bulduğu gollerle 3-1 kazandı. Müsabaka 2-1 iken  Kurtköy kazandığı  penaltıdan yararlanamadı. Küme düşmeyi ilgilendiren maçta Sanayi Mahallesi ile Zeytinburnu Yıldız maçda Sanayi Mahallesi iki sefer öne geçmesine rağmen Zeytinburnu Yıldız müsabakadan 3-2 galip ayrıldı. 

5.Grup: Bu grupta oynana 6 maçtan  5 galibiyet 1 beraberliğin çıktı. 5 galibiyetin  3 ünü ev sahibi takımlar kazanırken 2 sini misafir takımlar kazandı. Bu grupta toplamda 25 gol atıldı. Grubun lideri Zara Ekinli kendi sahasında Koca Mustafa Paşayı konuk etti. Aşırı yağan yağmur altında oynanan maçın 1. dakikasında Samet le bulduğu gol ile rahatlayan Zara ilerleyen dakikalarda Remzi, Uğur ve  Emre’nin golleri ile müsabakayı 4-0 kazandı. Taksim Damlayı 4-2 yenerek ikinci sıraya yükseldi. Gülsuyu, Çağlayan Gençler Birliğini deplasmanda 3-2 yenerek ikincilik iddiasını devam ettirdi. Çağlayan Gençler Birliğini ise küme düşmeme potasına geriledi. Ligde uzun süre ikinci sırada bulunan Güneşli son iki haftada aldığı yenilgiye bir yenisini daha ekleyerek  düşme potasına girdi. Deplasmanda Yamanspor önünde  Sercan’ın attığı gol ile 1-0 öne geçmesine rağmen Yaman spordan Mert (2) ve Ömer’in (2) attığı goller ile 4-1 yenildi.  İlk ikiyi kovalayan Ömerli kendi sahasında Okspor’ a maçın son dakikalarında Caner’in attığı gol ile mağlup oldu. Son iki sırada bulunan Ayazağa ile Şile takımları 2-2 berabere kaldılar. 


6. Grup: Bu grupta oynana 6 maçın  3 ü galibiyet ile 3 ü ise berabere bitti. 3 galibiyette ev sahibi takımlardan geldi. Bu grupta toplamda 12 gol atıldı. Bu haftanın en az gol atılan grubu oldu. Haftaya ikinci sırada giren Ortaköy İstanbulspor deplasmanında 0-0 berabere kaldı. Güngören’in yenilmesi ile aldığı 1 puanla averajla liderlik koltuğuna oturdu.  Haftaya lider ve SAL’ ın tek namağlup takımı Güngören  Osmaniye İstiklale 3-0 yenildi ve hem namağlup unvanını hem de liderliği kaybetti. Maçın başında Güngören’den Mahsun kırmızı kart görerek takımını 80 dakika 10 kişi bıraktı. Osmaniye İstiklal ise oyunun son bölümlerinde İlker (penaltıdan), Fatih ve Murat’ ın attığı goller ile 3-0 kazandı. İki Küçükçekmece takımının karşılaştığı maçta,  Yönetin ve hoca değişikliği yaşayan İstanbul Malatya Yeşilova Esnaf’ ı Basri ve Erkanın attığı goller ile 2-0 yendi.  Alt sıraları ilgilendiren maçta İTÜ ile Silivri Alibey takımları Emrah ve Oğuzun karşılıklı attıkları  gollerle 1-1 berabere kaldı. Sultanbeyli Şile Yıldız ile 0-0 berabere kaldı. Son sıradaki İçerenköy ise İstanbul Bayburtu 3-2 yendi.


7.Grup : Bu grupta oynana 6 maçın 3 ü galibiyet 3 ü de berabere bitti.  3 galibiyetin üçünüde deplasman takımları kazandı. Bu grupta toplamda 16 gol atıldı. Grubun lideri Beşyüzevler Esenyurt İncirtepe deplasmanında Özgürün attığı gol ile 1-0 geriye düştüğü maçtan Semihin hattrick yapması ile 3-1 galip gelmesini bildi. Yeniköy Kartal Belediyesi ile 0-0 berabere kalarak ikinciliğini devam ettirdi. Sultangazi Esentepe Okmeydanı Fetihi 3-0 yenerek  ikincilik şansını devam ettirdi. Beykoz Örnektepeyi 4-1 le geçti. Selimiye Batı Trakya ile 2-2, Mecidiyeköy Mimarsinan ile 0-0 berabere kaldı.


8.Grup : Bu grupta oynanan 5 maçtan 5 galibiyet çıktı. 5 galibiyetin 4 ünü ev sahibi takımlar kazanırken bir maçıda deplasman takımı kazandı. Bu grupta toplam 18 gol atıldı. Grup lideri Yeşilköy Kaynarca deplasmanında fredrick’ in attığı gol ile 1-0 galip geldi. Galata ilk iki iddiasını sürdürmek için çıktığı maçta Parsellerden Cem ve Ertuğrul’un attığı goller ile 2-0 geriye düştüğü maçı Yücel ve Tayfunun (2) golleri ile 3-2 kazandı. Galata’dan Ahmet ve  Parsellerden Bilal kırmızı kart gördüler. Gürpınar Adaları, Nişantaşı da Çeliktepeyi aynı skorla (3-0) yendi. Yıldırım Bosnada Topkapıyı 4-2 yendi. Sarıyer Yeni Mahalle’nin rakibi  E.Bayburt  ligden çekildiği için  üç puanı maç yapmadan aldı.

YAZI : YUNUS EMRE

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus