20 Ocak 2017 04:10

SAL.8.GRUP: Feriköy Beykoz Avcılar üçgeni

Yeşilova Esnaf'ın işi çok zor


8.Grupta ise henüz klasman grubuna kalan takımlar belli olmadı. Feriköyspor, Beykoz 1908, Avcılar Belediye ve İstanbul Siirt Yavuz Selim ilk iki için mücadele eden ekipler. İyi bir kadro kuran ve liderlik koltuğunu ele geçiren Feriköyspor, itici gücü taraftarı ile Klasman grubunun en yakın adayı. Ligde herkesin puan aldığı Bahçelievler Gümüşhane takımından 3 puan aldıkları taktirde onlarda klasman grubunu garantileyen ilk takım olacaklar.

Yılların verdiği ezeli rekabet ile ikinci sırada olan Beykoz 1908 ise liderin hemen 1 puan arkasında. Onlarda bu hafta İstanbul Siirt Yavuz Selim takımı ile zorlu bir mücadeleye çıkarken, kazanmaları halinde son hafta ALtıntepsi karşısına hem Klasman grubu şansı hem de Feriköy Avcılar Belediye mücadelesinin skoruna göre liderlik maçına çıkacaklar. Bu grupta ilginç bir diğer olay ise Klasmana çıkacak takımların 3 lü averajla belli olma ihtimali. Burada ise en şanssız isim Feriköyspor olacak. Feriköyspor bu haftaki maçını kazanıp son hafta Avcılar Belediyespor'a boyun eğerse 39 puan ile sezonu noktalayacak. Beykoz 1908 takımı da Siirt İstanbul Yavuz Selim ve Altıntepsi mücadelelerinden 4 puan alırsa o da 39 puana ulaşacak. Ligden çekilen Çatalca Öznakkaş'tan hükmen 3 puan alacak olan Avcılar Belediyespor evinde son mücadelede Feriköyspor'u yenmeyi başarırsa o da 39 puan ile sezonu bitiren 3.ekip olacak.
Peki bu durumda ne olacak. 3 lü averaj hesaplarında 3 takımın birbirileri aralarında oynadıkları maçlarda aldıkları puanlar esas alınıyor.

3 ekibin arasında aldıkları puanlar ise şu şekilde
Beykoz 1908 7 puan
Avcılar Belediye 7 puan
Feriköyspor 2 puan

Bu durumda Beykoz 1908 ve Avcılar Belediye klasman grubuna kalan takımlar olacaklar.


Düşme hattında ise Çatalca Öznakkaş sezon başı çekilerek düşen ilk takım olmuştu. Bahçelievler Gümüşhanespor'da haftalar öncesinden havlu atan 2.ekip oldu. Küme düşecek son takım ise 2 takım arasında belirlenecek. 16 puanlı Yeşilova Esnafspor matematiksel olarak şansını devam ettirse de işi çok zor. Bağlarbaşıspor'u yenip Çatalca Öznakkaş'tan hükmen 3 puan alıp ligi 22 puanda bitirmek isteyecekler. Puan kaybederlerse zaten küme düşen 3.ekip oluyorlar. Tek yakalayabilecekleri ekip olan İstanbul Konyaspor ise ilk iki hedefini aldığı şanssız sonuçlar ile yitiren Altıntepsi karşısına çıkacak. Buradan alacakları 3 puan onları ligde tutmaya yetecek. 1 puanla mücadeleyi bitirmeleri halinde ise, Yeşilova Esnaf Bağlarbaşıspor'dan 3 puan alırsa, son hafta yine İstanbul Konya düşmesi kesinleşen ve hükmen galibiyetler hariç ligde kimseden puan alamayan Bahçelievler Gümüşhane karşısında alacağı 1 puan ile ligde kalacak. İstanbul Konyaspor'a 2 mücadelede 2 puanın yetmesi, bir maçının da kimseden puan alamayan Bahçelievler Gümüşhane ile olması Yeşilova Esnafspor artık düştü gibi bir izlenim veriyor. Yine de oynanmayan maç kazanılmış sayılmaz sözünü hiç bir zaman unutmamak gerekir.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus