12 Aralık 2017 02:36

SAL 3.grup adeta "ateşten gömlek"

Büyük heyecan yaşanan grupta hafta içi mesaisinde zirvede iki önemli maç oynanacak.


İstanbul Süper Amatör Lig 3.grupta hafta içi oynanacak 16.hafta mücadelelerinde üst sıraları yakından etkileyecek iki maç adeta nefesleri kesecek.
3.grupta ilk iki mücadelesi için adeta "ateşten gömlek" ifadesini kullansak yanlış yapmış olmayız.
Grupta 31 puanla lider durumda bulunan Beşyüzevlerspor'un Ortaköyspor'u ağırlayacağı müsabaka iki takımı yakından ilgilendirdiği gibi yine üst sıralarda yer alan diğer 3 takımı da yakından ilgilendiriyor.
Bu müsabaka özellikle ligde 26 puanla 5.sırada bulunan Ortaköyspor'u çok daha yakından ilgilendiriyor.
Beşiktaş ekibinin bu müsabakada alacağı mağlubiyet ilerleyen haftalar için ilk iki şansını çok zora sokabilir. Ortaköyspor'un bu maçta galibiyetten başka bir sonuçta pek işine yaramıyor.Beşiktaş ekibinin berabere kalması halinde iddiasının devam etmesi için grupta üst sıraları yakından ilgilendiren 29 puanlı Soğuksuspor ve 27 puanlı Beyoğlu Yeniçarşıspor mücadelesininde berabere bitmesi gerekiyor. Eğer bu maçı Soğuksuspor kazanırsa grup ikincisiyle arasında 5 puan fark olacak.Beyoğlu ekibi kazanırsa aradaki fark bir maç eksiğiyle 3'e çıkacak. Beşyüzevlerspor için ise ligde en yakın takipçilerinin birbirleriyle oynadığı haftada alacağı bir galibiyet ilk iki sıradaki konumunu çok daha belirleyici bir hale getirebilir.
Halen bir maç eksiğiyle Soğuksuspor'un 2 puan önünde lider konumda bulunan Beşyüzevlerspor karşılaşmayı kazandığı ve takipçilerinin maçı berabere kaldığı anda artık klasman grubu hazırlıklarına başlayabilir.
Gruptaki bir diğer kritik maçta Soğuksuspor Beyoğlu Yeniçarşıspor'u konuk edecek.
Soğuksuspor halen grupta Beyoğlu Yeniçarşıspor'un bir maç fazlasıyla 2 puan önünde bulunuyor.Soğuksuspor'un bay olacağı haftada Beyoğlu ekibi maçını kazanırsa Soğuksuspor'un puan olarak önüne geçiyor.
Bu yüzden evsahibi ekibin amacı bu maçta rakibini yenmek ve puan farkını 5'e çıkarmak. Soğuksuspor'un bir diğer amacı da yine ilk iki iddiası süren 27 puanlı Arnavutköy Belediyespor'un puansız Gültepe Özgençlikspor'la oynayacağı ve büyük ihtimalle kazanıp puanını 30'a çıkaracağı haftada rakibiyle arasındaki iki puan farkı korumak.
Beraberlikte Beykoz ekibi için kötü bir sonuç değil fakat bu durumda da Arnavutköy Belediyespor'la puanlar eşitlenecek ve iki takım içinde oynayacakları kalan 5 haftada işler çok daha çekişmeli bir hal alacak.
Beyoğlu Yeniçarşıspor ise bir maç eksiğiyle 3.sırada bulunduğu grupta öncelikle bu maçı kaybetmek istemeyecektir. Daha sonra ise kazanmak için elinden geleni yapacaktır. Beyoğlu ekibi eğer bu maçı kazanırsa ilk iki için önemli bir avantaj elde edecek. Beraberlik halinde iddiası yine güçlü bir şekilde devam edecek. Kaybetmesi halinde ise ilk iki iddiası riske girecek.
Yukarıda tüm detaylarını aktardığımız iki maçta kazananlar önemli bir avantaj yakalarken,beraberlik halinde ise kıyasıya yarış belki de son düdüğe kadar devam edecek.
3.Grupta puan durumu
1.Beşyüzevler 13 maç 31 puan
2.Soğuksuspor 14 maç 29 puan
3.B.Yeniçarşıspor 13 maç 27 puan
4.Arn.Belediyespor 14 maç 27 puan
5.Ortaköyspor 14 maç 26 puan

HABER: ÜMİT YILMAZ

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus