20 Ocak 2017 01:37

SAL. 3.GRUP: 7 takım küme düşebilir

Avantaj Kuştepe'de


 

Bu grupta Klasman grubuna kalmayı garantileyen ilk takım Paşabahçespor olurken, diğer takım ise Kuştepe ve Kestanelikspor'dan birisi olacak. Kestanelikspor 2 maçını da kazanıp, Kuştepespor'un kalan 2 mücadeleden sadece 1 puan çıkarmasını bekleyecek. puan eşitliğinde ise ikili averaj üstünlüğü Kuştepespor'da bir mücadele 2-2 sona ererken diğer karşılaşmayı ise Kuştepespor 2-1 lik skorla kazanmayı başardı. Kuştepespor için ise işler rakibine oranla daha kolay. Rakibi Kestanelikspor'un bir yerde takılması veyahut kendilerinin alacağı 3 puan Kuştepespor'u klasman grubuna taşıyacak.


3 takım çıkmak için savaşırken geri kalan 7 takımın tamamıda ligde kalmak için mücadele veriyor. Düşmeye en yakın aday ise Yeşilpınar. Bu hafta lideri ağırlayacak olan Yeşilpınar bu mücadeleden 3 puan alamaması halinde ligden düşen ilk ekip olacak. 3 puanı hanelerine yazdırırlarsa umutlarını son haftaya taşımış olacaklar. Kadırgaspor, Galata, Gazi Mahallesi, Kuruçeşme, Merkezefendi ve Gop Yeniköy takımlarında  küme düşen diğer ekipler olacak. Ekipler arasında Kadırga en yüksek puana sahip olsa da onlarında en büyük dezavantajı rakiplerinin de en umutlu oldukları nokta bu haftaki rakiplerinin ilk iki sıra hesabı yapan Kuştepespor olması. Evinde iyi oynayan Kestanelikspor'un Galata'dan puanlar alacağı düşünülürse, Kuştepe - Kadırga mücadelesi nefesleri kesen bir mücadele olacaktır.


Merkezefendi - Gop.Yeniköy ile birlikte Kuruçeşme - Gazi Mahallesi Yeşilpınar - Paşabahçe mücadeleleri grupta nefes kesen diğer maçlar olacak. Bu mücadelelerden çıkacak sonuçlara göre ise ortalık iyice karışacak.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus