07 Ocak 2017 02:16

Sakarya ve Kocaeli'de maçlar ertelendi

Marmara Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı nedeniyle Sakarya ve Kocaeli'de de maçlar ertelendi.


Marmara Bölgesi'ni etkisi altına alan olumsuz hava koşulları, amatör futbol maçlarının oynanmasına engel oluyor. İstanbul, Tekirdağ ve Bursa'nın ardından Sakarya ve Kocaeli'den de maçların tehir edildiğine dair açıklama geldi. 

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, "Cuma günü akşamı başlayan yoğun kar yağışı nedeni ile hafta sonu ilimizde oynanacak tüm maçlar ileri bir tarihe kaydırıldı" denildi.  

Sakarya Futbol İl Temsilcisi Tezcan Demir ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Tüm şehirde etkisini gösteren kar yağışı nedeni ile hemen hemen bütün sahalarımız futbol oynamaya elverişsiz hala gelmiştir. Bu sebeple hafta sonu oynatmayı planladığımız Süper Amatör Lig 12.hafta maçları dahil tüm amatör lig müsabakalarını kaydırma  kararı aldık" ifadelerini kullandı. 

KOCAELİ'DE YENİ TRANSFERLER OYNATILAMAYACAK

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'ndan yapılan açıklamada ise yeni transferler ile ilgili bölüm dikkat çekti.

Kocaeli ASKF'den yapılan açıklama şu şekilde:

"İlimizdeki yoğun kar yağışı sebebiyle 7-8-9 Ocak 2017 Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günü oynananacak olan tüm amatör futbol müsabakaları Futbol İl Temsilciliği tarafından ileriki bir tarihe ertelenmiştir. Detaylı program 10.01.2017 tarihi Salı günü verilecektir. Bu müsabakalar erteleme müsabakası statüsünde oynatılacağından sonradan çıkan lisanslı sporcular oynatılmayacaktır."

HABER: GÖKHAN TANER

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus