03 Aralık 2010 10:41

Saha komiserlerinden TFF'ye ziyaretSaha Komiserleri Derneği Başkanı Ali Osman Özgül, yardımcısı Nezir Aydın ve İstanbul Saha Komiserlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Turgut Arık ile oluşturdukları komite ile önce 4. Levent’teki Futbol Federasyonu İstanbul İl Başkanlığı’nı ziyaret ettiler. Amatör futbolun patronu Başkan Yemen Ekşioğlu ve vekili Adem Mat acil işleri çıktığından yoklardı ama İl Başkan Yardımcısı Ufuk Tatar kendilerini öyle sıcak karşıladılar ki başkanlarını aratmadılar. Federasyon çalışanlarından bazıları ile çay içildi ve hatıra fotoğrafı çekildi. Heyet memnun kalmıştı gösterilen ilgiden… Daha sonra İstanbul bölge temsilcisi Gür Onar ziyaret edildi. Heyet komiserler derneğinin sorunlarını dile getirirken, gördükleri ilgi ve alaka burada da kendilerini memnun ve mutlu ediyordu.

“Başarımızın anahtarı ailemizin bireyleriyle iyi ilişkilerden geçer” diyerek  söze başlayan Ali Osman Özgül, sözlerine şöyle devam etti: “Ben 47 yaşındayım, evliyim ve üç çocuk sahibi babayım. Çok sevdiğim camiama ikinci defa başkan olarak seçildim ve görevimin bilincinde olarak oluşturduğumuz yönetim ile birlikte öncelikle bizim yapmak istediğimiz camiamızda kaybolmuş olan birlik, beraberlik ve sevgiyi yeniden sağlayarak bütünlüğü sağlamaktır. 310 üyesi bulunan Saha Komiserleri  Derneği’nin henüz bir lokali bile yok. Bizler el birliği ile en kısa zamanda bütün zorluklara rağmen lokalimize kavuşmak istiyoruz. Bu bizlerin en çok arzu ettiğimiz özlemdir.
Hedeflerimizden biride değişen kurallar karşısında saha komiserlerinin bilgilendirilmesi için eğitime yönelik çalışmalarımız olacaktır. İnanıyorum ki futbolun içersinde olan bizler bu bilgiler ile görev alanlarında daha faydalı olabileceğimize inanıyoruz. Çalışmalarımızla, güçlü yönetimimizle birliğimizle, beraberliğimizle bizler eskiden olduğu gibi görev yapmakta olduğumuz bu onurlu ve gururlu saha komiserleri derneği en kısa zamanda eski saygınlığını kazanarak görev aşkımız en üst düzeye çıkaracaktır. Bizler spor camiasında bunları başardığımız zaman bizler olduğu kadar sahalarda görev yapan hakemlerimiz, sporcularımız da huzurlu olacaktır. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla, sahalarda görev yapan arkadaşlarımızla bizler bunları başaracak bilgi ve kültüre sahibiz. Sözümüz başarı üzerinedir.”

Genç başkan  ve arkadaşlarına başarılar dilerim. Spor camiası bir aile olduğuna göre onların başarısı bizlerin huzuru demektir.

HABER-FOTOĞRAF: ORHAN BUDAK

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus