07 Kasım 2010 01:20

Reşitpaşaspor'un çıkışı sürüyor
REŞİTPAŞASPOR: 4 MURATPAŞASPOR: 2
İstanbul Süper Amatör Lig 4.Grup'ta Reşitpaşaspor, ilk yarısını 3-0 önde kapattığı mücadelede skor bir ara 3-2'ye gelmesine rağmen Muratpaşaspor'u 4-2 mağlup etti. Kırmızı-Siyahlılar son bir hafta içerisinde 7 puan toplarken yükselişini sürdürdü.


Çayırbaşı Stadı'ndaki karşılaşma yaklaşık 1 saat 15 dakika kadar geç başladı. Statta daha önce oynanan maçlarda yaşanan olaylardan dolayı başlama saatinden oldukça geç bir saatte başlayan karşılaşmanın ikinci yarısının büyük bir bölümü karanlık hava altında oynandı.


Mücadeleye alışılagelmişin aksine taraftar desteğinden yoksun başlayan Reşitpaşaspor, buna rağmen karşılaşmaya golle başladı. Henüz ilk dakika içerisinde kale sahasına ortalanan topa arka direkte Mustafa dokundu. 1-0


18'de bu dakikalarda oyunun tek hakimi olan Kırmızı-Siyahlılar farkı ikiye çıkardı.Yaklaşık 30 metreden Emir kontrolünün ardından o kadar güzel bir vuruş çıkardı ki, kaleci Gökhan uzanmasına rağmen topun filelerle buluşmasına engel olamadı. 2-0
28'de Kırmızı-Siyahlılar'da maç boyunca bitmek bilmeyen enerjisi ile bilinen Murat, İsmail'in kafa ile indirdiği topa sağ çaprazdan güzel bir vuruşla filelere yollarken kaleci Gökhan yine çaresizdi. 3-0 
İlk yarıyı üstün ve rahat bir oyunun ardından Reşitpaşaspor 3-0 önde tamamladı.


Taraftar 'rahat kazanırız' dedi, stadı terk etti...
Reşitpaşa'nın ilk yarıdaki rahat oyununun ardından rahat bir galibiyet alacağını düşünen Kırmızı-Siyahlı taraftarlar, ikinci devreyi beklemeden stattan ayrılmayı tercih etti. İlk yarıdaki oyunu ile rakibine erken teslim oldu gibi bir görüntü veren Muratpaşaspor ise ikinci devrede bambaşka bir kimliğe büründü.


Mavi-Beyazlılar ikinci yarıya oldukça iyi bir başlangıç yaptı. Kaybedecek bir şeyi olmayan Bayrampaşa temsilcisi tüm hatları ile rakip kaleye hücum ederken Ramazan'ın 60. dakikada gelen golü ile farkı bire indirdi. 5 dakika sonra ise Mavi-Beyazlılar'da Muharrem jeneriklik bir gole imzasını atarak farkı bire indirdi ve takımını umutlandırdı.


Bu dakikadan sonra baskısını iyice arttıran konuk Muratpaşaspor'un golü bulma çabalarına karşılık olarak Reşitpaşaspor kenar yönetiminden tedbir alındı ve Sami-Çetin değişikliğine gidilerek savunma sağlama alındı.


Murat işi uzatmada bitirdi
Bayrampaşa temsilcisinin ümitlerini söndüren isim ise Murat Yıldırım oldu.Uzatma dakikaları içerisinde ceza sahası dışından Murat, attığı ilk golü benzeri bir golle Muratpaşaspor'un ümitlerini söndürürken ikinci yarısında ecel terleri döken Kırmızı Siyahlılara galibiyeti getiren isim oldu.Muratpaşaspor ise ikinci yarıdaki oyunu rakibi ciddiye almanın önemini vurgularken futbolun 90 dakikadan ibaret olduğunu bir kez daha gösterdi.


STAT: Çayırbaşı
HAKEMLER: Hasan Yanık, Murat Güçlü, Oğuzhan Civelekoğlu
REŞİTPAŞASPOR: Ahmet Özgen, Ahmet Çorbacı, Esat, Sami(dk.67 Çetin), Yunus, İsmail, Burak, Emre(dk.66 Ramazan), Ahmet, Murat Yıldırım, Mustafa(dk.77 Serhan)
TEKNİK SORUMLU: Cengiz Boz
MURATPAŞASPOR: Gökhan, Melikşah, Beytullah, Sercan(dk.45 Tarık), Mithat, Yalçın, Tarık(dk.72 Hakan Bilal), Muharrem, Ersin, Sedat, Ramazan(dk.85 Caner)
TEKNİK SORUMLU: İbrahim Çelik
GOLLER: Mustafa(1), Emir(18), Murat Yıldırım(28 ve 90+3) / Ramazan(60), Muharrem(65)
SARI KARTLAR: Ahmet Çorbacı, Serhan, Ahmet  /  Sedat


HABER-FOTOĞRAF: GÖKHAN TANER

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus