15 Aralık 2008 02:20

Reşitpaşa'nın şampiyonluk 'sefa'sıREŞİTPAŞASPOR: 3 SEFAKÖYSPOR: 0 (U14)

HABER-FOTO: EMRAH DOĞAN
İstanbul U14 Ligi 15. grupta mücadele eden Reşitpaşaspor, ligin ilk haftasından itibaren amansız bir mücadeleye girdiği Sefaköyspor'u ligin son maçında Çayırbaşı Stadı'nda 3-1 mağlup ederek, B-gençler kategorisinden sonra bu sezon altyapıda 2. şampiyonluğuna ulaştı.

Maç öncesinde son haftaya Sefaköy'ün 2 puan önünde lider giren kırmızı-siyahlı ekip, bu zorlu mücadelenin hemen başında Sezer'in golü ile 1-0 öne geçti. İlerleyen dakikalarda birkaç net fırsattan yararlanamayan Reşitpaşa karşısında Sefaköy devrenin sonlarında toparlandı, oyunu dengeledi ve pozisyonlar bulmaya başladı. Fakat ilk yarı 1-0 sona erdi. İkinci yarıda Sefaköy baskılı başladı. Art arda 3 net pozisyondan yararlanamayan misafir takımın direncini, Reşitpaşa’yı bu sezon golleri ile sırtlayan Ethem'in kafa golü kırdı. Maçın son anlarında yine Ethem yaptığı şık vuruşla hem takımına 3 puanı hem de 15. grupta şampiyonluğu getirdi.

Maç sonunda büyük sevinç yaşayan Reşitpaşa'da Altyapı sorumlusu Mahmut Sevinç bu sezonki başarılarının tesadüf olmadığını, geçen sezon bu yaş grubunun Minikler kategorisinde şampiyonluğu 3’lü averajla kaybettiğini, bu sezon ise istikrarlı bir futbol sergileyerek mutlu sona ulaştıklarını belirtti.

Reşitpaşaspor U14 şampiyon kadro:

Ayaktakiler: Mahmut Sevinç(yönetici), İlhan, Sezer, Selçuk, Fatih, Ethem, Erdem, Nihat Ulaşoğlu(Antrenör), Oturanlar: Ozan, Serdar, Erden, Gürkan, Burhan

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus