04 Şubat 2009 06:28

Penaltılar Ayazağalılardan sorulur!


AYAZAĞA ESEN: 1 MAHMUT ŞEVKET PAŞA: 1 (4-1 PEN)

HABER: EFKAN BUCAK
FOTOĞRAFLAR: EROL EFTEKİN
İstanbul 1. Amatör Küme İl Şampiyonası'nda Ayazağa Esenspor, normal süresi ve uzatmaları 1-1 biten maçta Mahmut Şevket Paşaspor'u penaltılarla 4-1 mağlup etti. Bir önceki turda Ramispor'u da penaltılarla eleyen Yeşil-Beyazlılar, geçen sezon 3. Lig terfi maçlarında üst üste dört maçını penaltılarla kazanan Ayazağaspor'u hatırlattı!
Karşılaşmanın 12. dakikasında sağ çaprazdan ceza sahasına girip sert vuran Halit durumu 1-0 yaptı. Devrenin bitimine 1 dakika kala çalımlarla ceza sahasına giren Yiğit sıfıra yakın bir noktadan topu tavana astı ve skoru eşitledi: 1-1.
İkinci yarı karşılaşma son derece yüksek bir tempoda geçerken iki ekip de önemli gol pozisyonlarına girdi. Oyunda daha baskılı görünen ve daha fazla tehlike yaratan ekip Ayazağa Esenspor'du. Sonlara doğru Yeşil-Beyazlılar'da Eren'in bir topu direkten döndü.


Uzatma devrelerinde özellikle Mahmut Şevket Paşa cephesinde yorgunluğun etkileri daha fazla görüldü. Şişli ekibi, kontrataklarda Umut'la etkili olmaya çalıştı. Esenspor ise Selçuk'un sürüklediği ataklarda tehlike yarattı ancak yeşil-beyazlı ileri uç elemanları günlerinde değildi.
Penaltılarda iki takım da ilk atışlarını gole çevirdi. Penaltı çizgisi üzerinde serbestçe hareket etme hakkını iyi kullanan Esenspor kalecisi Yavuz, Yiğit ve Yahya'nın penaltılarını kurtararak galibiyette büyük pay sahibi oldu.
Karşılaşmayı yaklaşık 100 kişi izledi. Hafta içi olmasına karşın yaklaşık 30 kişilik bir Mahmut Şevket Paşa taraftar grubu vardı. Esenspor'daysa yalnızca yöneticiler karşılaşmaya gelmişti.

STAT: Bayrampaşa Belediye
HAKEMLER: Yiğit Uzer, Hamdullah Gökmen, Kadir Demirok
AYAZAĞA ESENSPOR: Yavuz ****, Cüneyt ** (Eren 60 **), Uğur **, Enes ***, Samet ** (Yasin 73 **), Erdinç ***, Sercan ***, Halit ***, Nihat ***, Selçuk ****, Mesut ** (Mevlüt 60 ***)
MAHMUT ŞEVKET PAŞASPOR: Gökhan ***, Erdal **, Emrah **, Ümit ***, Barış **, Oğuzhan **, Hüseyin ** (Azmet **), Sinan **, Yiğit **, Umut **, Yahya **
GOLLER: Halit (12) / Yiğit (44)
PENALTILAR: Selçuk, Nihat, Erdinç, Sercan / Oğuzhan
KAÇAN PENALTILAR: Yiğit ve Yahya

Fotoğrafa dikkatli bakarsanız Efkan Bucak'ı görme şansınız var ;)

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus