02 Ocak 2017 06:16

'Papen' Mustafa'nın yeni durağı Çanakkale

Galatasaraylı eski futbolcu Mustafa Kocabey, Çanakkale 1. Amatör Küme takımlarından Ayvacık Belediyespor ile anlaştı.


Galatasaray'ın altyapısından yetişen, 1992-1993 sezonunda, dönemin teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp tarafından A takıma alınan ve o dönem Fransızların ünlü golcüsü Jean-Pierre Papin'e benzetildiği için kendisine "Papen" lakabı takılan Mustafa Kocabey, Ayvacık Belediyespor forması giyecek.

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, belediye binasında yapılan imza töreninde yaptığı açıklamada, 42 yaşındaki Mustafa Kocabey'i takımda görmekten dolayı mutlu olduklarını söyledi. 'Papen Mustafa'nın geçmişteki futbol yaşamı ve başarısının ortada olduğunu ifade eden Şahin, "Türk futboluna emek vermiş bir arkadaşımızı, Ayvacık’ta sporseverlere izletecek olmaktan dolayı da gururluyuz" dedi.

Mustafa Kocabey de sarı-kırmızılı formadan kopamadığını ve bu yüzden Çanakkale’nin amatör ligi takımlarından sarı-kırmızılı renklere sahip Ayvacık Belediyespor ile anlaştığını belirtti. 

ALTINCI AMATÖR TAKIM!
'Papen' lakaplı Mustafa Kocabey, daha önce de birçok amatör takımda forma giymişti. 

2012 yılında Zara Belediyespor ile amatöre dönüş yapan 42 yaşındaki oyuncu, Sultangazispor, Mudanyaspor, Adapazarıspor, Alaçatıspor ve son olarak da Sütlücespor formalarını giymişti.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus