19 Aralık 2011 03:00

Özcan: Sezon bitmeden bizi küme düşürdülerİstanbul 1. Amatör Lig 5. Grup’ta oynanan ve yarım kalan Fatih Vatan Lisesi-Topkapıspor maçı sonrası Vatan Lisesi Spor Kulübü Başkan Vekili Suat Özcan sert açıklamalarda bulundu. Özcan, “Sezon bitmeden Vatan Lisesi’ni küme düşürdüler” derken, sezon başından bu yana kendilerine karşı bir tavır sergilendiğini belirterek, “İASKF seçimlerinde Fatih Vatan Lisesi Spor Kulübü olarak karşı listede yer almamız mı bu olaylara sebep?” ifadelerini kullandı.
Suat Özcan, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“17 Aralık Cumartesi günü Fatih Mimarsinan Stadı’nda Fatih Vatan Lisesi-Topkapıspor maçında çıkan olaylar düşündürücü. Topkapıspor maçın 78. dakikasında 3-2 galipken Topkapıspor idarecilerinin Vatan Lisesi sporcularını tahrik etmesi sonucu olayların önüne geçilmesi mümkün olmamıştır.

Çıkan olaylarda maçı yöneten hakemin soyunma odasına gittiği halde Fatih Vatan Lisesi takımından 9 oyuncuya kırmızı kart vermesini hayretle karşılıyoruz. Birileri geliyor sizi ister küme düşürüyor ister şampiyon yapıyor. Bu kadar emek sizler için mi? Bir takımın emeğini çalarak diğer bir takımı galip getirmek amatör spor için övünç kaynağı olmamalıdır. Saha içinde oyuncular arasındaki tartışmalara hiçbir zaman idareciler ve kulüp başkanları dahil olmamalı. Gelin bakın sahalarda neler oluyor; maçlara göndermiş olduğunuz gözlemciler ve hakemlerde olumsuz katkılarından dolayı aynı oyunun bir parçası.

"İASKF seçimlerinin diyeti mi ödetildi?" 
Topkapıspor Kulübü, İstanbul şampiyonu olan güzide kulüplerimizden biri.  Yıllardır amatör spora vermiş oldukları katkılar tartışılmaz ama dün çıkan olaylarda Vatan Lisesi Spor Kulübü’ne karşı tavırlarını anlamak mümkün değil. Sezon başından bu yana hakemlerin ve federasyonun bu tutumları Vatan Lisesi Spor Kulübü’ne karşı bir tavır sergilediklerini gösteriyor. İASKF seçimlerinde Fatih Vatan Lisesi Spor Kulübü olarak karşı listede yer almamız mı bu olaylara sebep; bu da kafalarda soru işareti oluşturuyor. Ayrıca, aynı zamanda İASKF yönetiminde de bulunan Topkapıspor'un sayın başkanının olaylarda daha tarafsız olmasını beklerdik.

"Bizi düşürdükleri için mutlulardır" 
Fatih Vatan Lisesi Spor Kulübünü sezon bitmeden küme düşürdükleri için mutlulardır herhalde. Biz kulüp olarak bu yanlışlıklara karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Amatör Spora bundan sonra daha temiz bir sayfa açılması dileğiyle saygılar sunarım.”

Yerel Futbol Sitesi

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus