24 Kasım 2008 01:09

Ortaköyspor 'dört köşe'


DUDULLUSPOR: 0 ORTAKÖYSPOR: 4

İstanbul Süper Amatör Küme 2. Grup’ta alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren iki ekip, Dudulluspor ve Ortaköyspor, Dudullu Stadı’nda karşı karşıya gelirken konuk takım net bir gelibiyet elde etti: 0-4.

Maça Dudullu baskılı başladı ama Yeşil-Beyezlılar etkisizdi. Forvet oyuncuları uzun boylu olduğu için sadece kenarlardan etkili olmaya çalıştılar. Ortaköy ise yakaladığı kontrataklarda Aras ve Mehmet Kartal’la etkili oldu. 17’de Mehmet Kartal’la Erhan’ın akıllı verkaçı sonrası Erhan ceza sahası içerisinde düşürülünce hakem penaltı noktasını gösterdi.Penaltıyı sahanın en iyilerinden olan Aras gole çevirince durum 0-1 oldu.

Bu dakikadan sonra oyunun kontrolü Ortaköyspor’daydı. 25’te Mehmet Kartal’ın çaprazdan karşı karşıya kaldığı pozisyonda vurduğu şut auta çıktı. 30’da Dudullu’dan Zafer’in uzaktan attığı şutu Ortaköyspor kalecisi Sedat kornere tokatladı.

36’da konuk takımın ikinci golü geldi. Dudullu kalecisiyle defansının anlaşmazlığında Erhan Arabacı ceza sahası dışından çok akıllıca vurarak ilk yarının skorunu belirledi: 0-2

İkinci yarıya Dudulluspor etkili başladı. Yeşil-Beyazlılar’ın sağlı-sollu ataklarını Ortaköy kalecisi Sedat ve savunma oyuncuları başarıyla karşıladı.

55’te Sedat’ın uzun degajında Mehmet Kartal yaptığı uzun koşu sonrası topu kalecinin üzerinden aşırtma vuruşla ağlara gönderdi ve durumu 0-3 yaptı. Bu dakikadan itibaren oyun hep konuk ekibin kontrolünde geçti. Kırmızı-Beyazlılar bir kaç pozisyon daha kaçırdıktan sonra 71’de farkı dörde çıkardı. Şefik yakaladığı kontratakta Dudullu savunmasının arkasına sarkarak topu ağlara gönderdi.

Dudulluspor’dan Zafer ve Volkan, Ortaköyspor’dansa Aras, Mehmet Kartal, Erhan Arabacı ve Engin sahanın en iyileri olarak dikkat çekti.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus