23 Aralık 2011 06:51

Ortaçeşmespor tesisleri sele teslimGün boyu yağan yağmur ile gelen su baskını Ortaçeşmespor Tesislerinde yine sıkıntı yarattı. Öğleden sonra iyiden iyiye tesisler yönelen yağmur suları nedeni ile Stattaki tesislere sel dolmaya başlarken kulübün emektarlarının müdahaleleri ile daha büyük baskının önüne geçildi.

Son 5 yılda her şiddetli yağışta aynı çileyi çektiklerini söyleyen Ortaçeşmespor Tesisler Sorumlusu Ramazan Ergin HABER1908’i arayarak bölgeye davet etti. Kulübün emektarı Ramazan Ergin ile Malzemeci Ömer Efe’yi hummalı bir çalışma anında bulduk. Ortaçeşme Çayırı İETT durağından tesislere yöneldiğimizde çay bahçesini sular altında bulduk. Ramazan Ergin bulduğu eski masalar ile selin Kulüp Lokaline yönelmemesi, sızmaması için olağanüstü çaba sarf etmekte idi. Buradaki çalışmayı tamamlar tamamlamaz Stadı girişi yönüne yönelen Ergin ve Efe buradaki tıkanıklığı açarak sel sularının Stat yanından geçen kanala akmasını sağladılar. Bir hayli yorulan ikiliye HABER1908 olarak yardımda bulunduk.


Yorucu bir çabanın ardından hep birlikte Kulüp Lokaline döndüğümüz ikili ile sıcak saleplerimiz içerken neden İSKİ ya da Belediyeyi aramadığını sorduk?


“Aslında geçmiş dönemlerden de aynı sıkıntıyı yaşadığımızdan tecrübe kazanmıştık! Ancak sular çay bahçesi yönünü aşıp sele dönüşünce defalarca ilgili makamları aradık. Beykoz Belediyesinden gelip inceleyip not alıp gittiler. İSKİ’ye haber verdik onlarda gelmedi. Kendi imkanlarımız ile gördüğünüz gibi suyun akış yönündeki engelleri hummalı bir çalışma ile açtık. Yani insanın aklı almıyor, yandan büyük bir kanal geçmekte, bu su, sel akışı hep tesisleri basmakta. Neden bir sistem ile su akışını yer altından bu kanala verilmez anlayabilmiş değiliz. Her sel oluşunda kazma kürek elde çizme boyu sulara dalıyoruz, kanala giden yolu açıyoruz. Her defasında bu işlem tekrar ediliyor.” diye konuşan Ergin yetkililere tepkilerini ortaya koydu.


“Şimdi bu sahaya idmana çıkacak futbolcularımız var, stat zemini de korner çizgileri yönünden sularla dolmaya başladı. Yani futbolcularımız tesislerimizin noktasından sahaya kesinlikle giremez, Beykoz Çayırı yönünden anacak girebilirler. Hafta sonunda burada 2 önemli müsabaka oynayacağız. Sahamızı sel basmaması için dua etmeye başladık. Yağmurun devam edeceği söylenmekte inşallah daha kötü bir durum ile karşılaşmayız” diye konuşmasına devam eden Ramazan Ergin,”Yazık bunca sıkıntı içinde boğuşurken,semtimizin çocuk ve gençlerini sporla buluşturma gayreti içersinde iken devamlı surette her şiddetli yağmur yağışında işi gücü bırakıp malzemeleri selden kurtarmaya koşuyoruz, öbür taraftan su akışını kanala iletmek için kazma kürek çalışıyoruz,yeter artık bıktık usandık” dedi.


Kaynak:www.haber1908.blogspot.com

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus