10 Aralık 2007 11:40

Okmeydanıspor'dan tepkiİstanbul Süper Amatör Küme 4. Grup'ta geçen hafta iddialı Dolayobaspor, sahasında alt sıralardaki Okmeydanıspor'la 1-1 berabere kalmış, maç sonrası iki taraf arasında gerginlik yaşanmıştı. Futbolcularına maç sonrası saldırılmasına ve darp edilmesine tepki gösteren Okmeydanıspor taraftarları maç sonrası okmeydan.com internet sitesinde maç sırasında ve sonrasında yaşanan olayları anlatan ve kınayan bir yazı yayımladı. Biz de siz Yerel Futbol Sitesi okuyucularına aktarıyoruz:

"Günlerden Pazar Aylardan Aralık Yazdan kalma bir hava olmasa da yağmurun olmadığı bir Pazar günü... yer Dolayoba... Bir tarafta, ilk Maçta Rakibini Çiçeklerle Karşılayan Sahasında Aldığı 7-0 lık hezimet Sonrası Rakip Takımı Elleri ile Otobüslerine Bindirip Yollayan Okmeydanıspor, diğer yanda Ev Sahibi Takım Dolayobaspor.

Her Şey Çok Güzel Başlamıştı. Ta ki İlk Düdük Çalana Kadar. Daha 1. dakikada Dolayoba’nın sözde Delikanlı Futbolcularından 4 numara (Delikanlılık Futbolda Kabadayılıksa) Okmeydanı'nın Forveti Emir'e Kasti Tekme Atıp Küfürler yağdırmaya başlayana kadar... Evet önceden yazılmış bir senaryo vardı sanki, Baş aktörler hazır kıta, 'Motor' denmiş ve film başlamıştı. Filmin Özeti Şuydu: Okmeydanıspor yine Dolayoba'dan fark yiyecek. Maçı 1 tane bile polis Olmadan Başlatan Hakem, rahat rahat, elini kolunu Sallaya Sallaya evine Gidecekti. Dolayoba da yoluna devam edecekti. Ama Film Yazıldığı Gibi bitmedi!

Dk. 1: Emir'e Kasti Tekme ve küfürlere hakem Göz yumdu.
Dk. 3: Kimsenin beklemediği bir atakta Okmeydanı Emir'le Golü Buldu Ama Hakem Triosunun baş aktörlerinden yan hakem Maç başından sonuna kadar yardımcı hakem olarak değil yan hakem olarak katılımda bulunduğu maçta alakasız bir Ofsayt Bayrağı Çekti, Gol İptal oldu!
İlk yarı bu skorla bitti. Herkes panikteydi çünkü sahada kendine güvenen, Sahaya Top oynamak için çıkmış bir Okmeydanıspor vardı.

İkinci yarı Film ve senaryo iyice işlemeye başlamış, Hakemler Arası Görme-Duyma-İletişim kavramlarının olmadığı bir devreye geçilmişti. Maç Başlamış, Okmeydanı, Dolayoba karşısında aslanlar gibi mücadele ederken Yakaladığı bir pozisyonda Emir rakibine çalım atmış, sonrasında yediği tekme ile yerde kalmış, Lig TV yorumcusu Erman Hocanın Dediği gibi "Şansal Penaltının babası işte Bu" pozisyon tarzı Pozisyonda hakem ve yardımcısı Görmez olmuşlardı.

Maç 0-0 devam ederken doldur boşalta dönen Dolayoba'nın Ofsayt ile gelişen Ardından ceza alanı içinde ellerin-kolların-tekmelerin konuştuğu pozisyonda, bordo-mavililerin gol atması için elinde geleni yapan Maçın Hakemleri amaçlarına Zor da Olsa Ulaşmış, Dolayoba'larını 1-0 öne geçirmişlerdi. Bu pozisyondan sonra yan Hakeme "Ofsaytı görmüyor musun, Ayıp, yazık, Günah" diye bağıran Okmeydanı Genel Kaptanı Hakem Tarafından Saha dışına Atıldı.

Golden sonra herkes artık fark geleceğini düşünürken orta ve yan hakemlerin anlaşmazlık ve görmeyişlerinin senaryoya kattığı lezzet biraz daha Artmıştı. Yan hakem Çıkmayan Top için Korner verirken, Orta hakemde Direk auta giden toplarda korneri göstererek "Hadi Çocuklar 1-0 Yetmez daha fazla gol atmalıyız" dercesine şovuna devam ediyordu ki, Okmeydanı'nın emektar kaptanı Tayfun, sağ taraftan aldığı Topu Ceza sahası çizgisine paralel şekilde Soluna aldıktan sonra yaptığı müthiş Vuruşla Ortadaki Senaryoları, Hakemleri, Dolayobalalıları Hüsrana Uğratıp, Soğuk bir duşa yolladı: 1-1
Maçın Artık Bitmesine 10 dakika kadar kalmıştı ki Artık Dolayobalı futbolcular Futbol içinde olan sertliklerin Dışına çıkmaya başlamış, Gelişen bir Dolayoba atağında akını kesen Mehmet Rakibin ayağından açtığı topu Kapıp topuk pası ile arkadaşına iletmişken, Dolayoba'da günün Kahramanı 4 numaralı futbolcusu tarafından Arkadan kasti tekmelendi. Mehmet'in sahadan çıkmasına neden olan pozisyonda hakem maçtaki ilk ve doğru hareketini gerçekleştirip Avantaj kuralı uygulamış ancak oyun durduktan sonraysa 4 numaralı futbolcuya arkadan kasti müdahaleye sarı kart vermiştir.

Maçın Bitiş Düdüğü İle Günün Kahramanı Dolayoba'nın 4 numarası, Okmeydanı'ndan 5 numaralı futbolcuya vurmak için koşarken araya oyundan atılan genel kaptan girmek istedi. Genel kaptanın yakasına yapışan 4 numaralı futbolcu küfür etmeye başlayınca ortalık savaş alanına döndü. Tüm Dolayobalı Futbolcular Genel kaptana ve Okmeydanlı Futbolculara Saldırırken Sahada 1 tane polis bile yoktu. Tribündeki taraftarlar dahi sahaya girip Okmeydanlı futbolcuları linç etmeye çalıştı. Okmeydanısporlu futbolcular soyunma odasına girip canlarını zor kurtarmış, daha sonra birkaç farklı telefonfan polis aranmış, emniyet güçlerinin sahaya gelmesiyle olaylar yatışmıştı. Ancak olaylar sırasında 3 futbolcu aldığı darbelerle hastanelik oldu.

Şimdi Soruyorum. Sesimizi Kim duyacak?
Süper amatör Kümede Nerdeyse hiç Toprak Sahada Maç oynanmazken Bu maç nasıl Toprak Sahaya Verildi? Nasıl ki Bir Çok maçta polis olmadan çıkmam diyen Çok Sayın Hakem Arkadaşlarımız ağabeylerimiz Kardeşlerimiz "Bu maçı Yönetirim" diyerek Sahaya Çıktı? Orada Daha kötü bir yaralanma, ölüme sebebiyet verici bir olay olsa, bir futbolcu kim vurduya gitse bunun hesabını kim verecek? O sahayı 100 maç kapatsan, Takımı ligden atsan, kim verecek O yediği darbelerden gözü kapanan çocuğun hesabını? Federasyona diyoruz ki, "Sahasnız güvenli değil, polis olmadan maçlar başlamaz" dediğiniz Okmeydanı Fetih Stadı'nda, Okmeydanıspor'un yendiği veya yenildiği maçlarda, bırakın futbolculara, rakip taraftarlara dahi bir şey yapıldı mı? Cevap elbette hayır!
Kim ne isterse istesin, senaryo üretirse üretsin Okmeydanıspor bu sene küme düşmeyecektir. Düşerse de onuruyla, şerefiyle, bu futbol anlayışıyla oynayıp düşecektir"

Bu yazı, www.okmeydan.com sitesinden alınmıştır. Tamamen haber ve bilgilendirme amaçlıdır, Okmeydanıspor camiasının demokratik haklarına istinaden sitemizde yayınlanmıştır. Konuda taraf olan kulüp ve şahıslar da sitemizde seslerini duyurabilirler.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus