03 Kasım 2012 12:28

Okan Yılmaz: Kendi kardeşim bile olsa affetmem


Bölgesel Amatör Lig 9. Grupta mücadele eden Altınova Belediyespor’da Mudanyaspor mesaisi, Yalova Atatürk Stadyumu’nda devam etti. Altınova Belediyespor Teknik Direktörü, hafta sonu oynanacak Mudanyaspor maçı öncesi iddialı konuştu. Genç çalıştırıcı, Mudanyaspor’da oynayan kardeşiyle ilgili, “Kendi kardeşim bile olsa affetmem. Ben, profesyonellik hayatımda bile hep kendi takımımın menfaatini düşündüm. Ancak bu mücadele çok duygusal olacak” şeklinde konuştu.


Mudanyaspor müsabakasının, camia olarak büyük önem kaydettiğini ifade eden Okan Yılmaz, “Mudanyaspor ile oynayacağımız maç hem benim kendi açımdan hem de takım açısından çok önemli. Duygusal anlamda farklı bir mücadele olacak. Mudanya, benim oturduğum yazlığımın yer aldığı bir ilçe. Sezon başında da onlarla konuştuk, görüştük, anlaştık ama olmamıştı. Bir de kardeşimin orada futbolcu ve takım kaptanı olması, çok enteresan ve ilginç bir maç olacağını düşünüyorum ama hiçbir zaman futbolculuk hayatımda da belirttim. Kardeşim de olsa yakınım da olsa benim için hiç fark etmez. Ne gerekirse takımım için onu yaparım. Mudanyaspor maçıyla birlikte bir sonraki haftaki sahamızda Büyükçekmecespor ile oynayacağız. Bu iki karşılaşmada 6 puan hedefliyoruz ve bunu başaracağımıza inanıyorum” dedi.

“Herkes, Altınova’nın Gerçek Gücünü Görecek”
Ligin ilk 5 haftasında alınan kötü sonuçların, kimseyi yanıltmaması gerektiğini savunan genç teknik adam, “Biz sezona başlarken, şampiyonluk parolasıyla değil de insanlara seyir keyfi ve zevk veren bir takım oluşturmaktı amacımız ki bunu da gerçekleştirdiğimize inanıyorum. Buraya gelen futbolcular, hep profesyonel liglerde oynamış oyuncular. Bu futbolcular, bana saygı duydukları için buraya geldiler. Buraya, çok yüksek paralarla gelmediler. Hem buradaki potansiyelin var olduğunu hem de benim takımın başında olduğumu düşünerek, hepsi yardım etmeye geldi. İnsanlar bu kadroyu, Altınova’da gördükleri zaman ister istemez kendilerince hedef büyüttüler ve beklentiler içinde oldular. Tabiî ki bu beklentileri biz karşılamak istiyorduk ama takımın as ve liderlik üstlenecek isimlerinin sakatlıkları, bütün planlarımızı bozdu. Şanssız dönem geçirdik ancak ben hiçbir zaman umutsuz olmadım. Takımıma inandığım için karamsar olmadım. Yeni bir takımız ve hepsi yeni yeni alışıyor. Bu dönemi atlatmak üzereyiz. Bunu atlattıktan sonra herkes Altınova Belediyespor’un gerçek gücünü görecek. Bu ligde ses getireceğiz” şeklinde konuştu.

“Takımımın Başındayım”
Üst üste yapılan puan kayıplarına rağmen hala umudunu koruduğunu ve istifayı düşünmediğini söyleyen Okan Yılmaz, “İnsanlar 5 hafta boyunca umutsuzluğa kapıldı. Henüz galibiyetimiz yok. Ancak sanmasınlar ki bu hep böyle sürecek. Bocalama dönemini atlattığımızı düşünüyorum. Kötü sonuçların ardından antrenörün istifa edip takımdan ayrılması çözüm değil. Teknik adam gitsin başkası gelsin, doğru şeyler değil. Tabi biz geçen yıldan beri insanlara güven verdiğimiz için çalışma, istek ve duygu anlamında, doğru şeyleri yaptığımızı gördüklerinde bu takımın iyi yerlere geleceğini biliyorlar.

Yardımcı antrenör olarak şuan bana çok isim geliyor. Süper Lig’de oynamış, kendini ispatlamış isimler bu kişiler. Bizim kulüp ve kültür anlayışımıza uygun hangi isim olursa, yardımcı antrenör görevini o üstlenecek” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: www.yalovahayat.com

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus