20 Aralık 2011 10:02

Ogün Koca'dan Süper Amatör Lig maç yorumları
Yazarımız Ogün Koca, sizlere yarın oynanacak olan İstanbul Süper Amatör Ligi Çarşamba maçlarından ilk üç takımının maçlarının analizlerini sunuyor, keyifle okuyacağınızı umuyoruz.1.GRUP


OKMEYDANI FETİH - LEVENT
Okmeydanı alt sıralardan kurtulmak için puan ya da puanlar almak için oynayacak. Kendi rakibi olmayan Leventspor karşısında elinden geleni yapacaktır. Leventspor genç rakiplere karşı biraz daha farklı oyun sergiliyor. Hafta sonu oynanan maç 1-0 ile geçildi.  Bu maç lider için zor olacaktır, zorluk nedeni rakip sahanın küçük olmasından dolayı olacaktır. Dar alanda yapılan çalışmaların meyvesi bu maçta alınabilir.
Maçın favorisi LEVENTSPORGALATA - HEASK

Galata bu sene istediği gibi bir başlangıç yapamadığından, kendilerinden beklenilen birde değiller sıralamada. Şimdiden ligin bitmesini bekleme moduna geçilmiş sanki. Aslında çok kaliteli oyunculara sahip kırmızı siyahlılar en azından play-off oynayabilirlerdi. HEASK takımı bu sene geçen senenin üstüne bir şeyler koyarak yoluna devam etmekteler.  Şu anda aslında gizli lider durumdalar. 1 maç eksiği ile 2 puan fark ile 2. sıradalar. Bu maç onlar için çok önemli, bu maçı kazandıkları takdirde çok daha rahat bir konumda olacaklar. Asıl sakatlarda iyileşince bakalım bu takım nasıl durdurulacak tahmin yürütemiyorum yani.
Bu maçın favorisi HEASK


ÖMERLİKÖYÜ - İSTİKLAL
Zor günler geçiren Erokspor'u deplasmanda 2-0 ile geçtiler. Bu maçta kendi sahalarının da avantajını kullanarak galibiyet serisine devam etmek isteyeceklerdir. Takipçileri olan rakipleri ile aradaki 3 puanlık farkı bu gafta 6 puan yapabilirler. Kazandıkları takdirde daha da rahatlayacaklardır.Üst sıralardan kopmak istemeyen İstklalspor, bu maçı kazanıp en azından play-off şansını devam ettirmek isteyecektir. Ama rakip formda bir dönem geçirdiği için bu maç zor olacaktır İstiklal için.

Bu maçın favorisi ÖMERLİ KÖYÜ

2.GRUP


TAKSİM - ARNAVUTKÖY BELEDİYESPOR
Sarı kırmızılı ev sahibi takım seyirci desteği ile bu maçtan puan yada puanlar almak için bu maça çıkacaktır. Rakip oyununu erkenden bozup oyun üstünlüğünü ele alırsa ancak bu maçı lehine çevirebilir. Yoksa lider zor bir ekip. Adnan Keskin'in talebeleri genelde derslerine iyi çalışmaktalar. Rakiplerine göre hep değişik oyun sergiliyorlar ve tam bir takım olmuş makine gibiler. Esenler'i deplasmanda 2-1 ile geçtiler ki bu Esenler geçtiğimiz haftalarda Alibeyköyspor’u yenmişti.Eğer lider takımın defansı basit hata yapmazsa sorun yaşamazlar, eğer hata olursa Taksim forvetleri hataları hiç affetmez.

Bu maçın favorisi ARNAVUTKÖY BELEDİYESPORÇAMLICASPOR -ALİBEYKÖYSPOR

Lige iyi başlayamayan ve istediğini alamayan Çamlıcaspor alt sıralardan kurtulmak zorunda ve bunun içinde acilen maçlardan puan ya da puanlar almak zorunda. Ancak alacağı puan ya da puanlar bu maçta olmayacaktır. Bu maç için alabilecekleri 1 puan altın değerinde olacaktır. Alibeyköyspor bu hafta çok zorlu olan rakibi Yıldırımbosnaspor'u kendi sahasında ve seyircisi önünde üstün bir oyun ile yenerek rahat bir nefes aldı. Bu güzel oyununu bu haftada sergiler ise 3 puanı kolay alacaktır. Takımdaki sakatlar iyileştiğinde daha da iyi şeyler yapabilirler.

Bu maçta favori ALİBEYKÖYSPORYILDIRIM BOSNASPOR - YEŞİL ESENYURTSPOR

Gruptaki en yakın rakibine bu hafta 2-0 maç kaybettiler. 3 puan ile beraber 2 oyuncuda kırmızı kar görerek kayıp olan puanlara tuz biber ekti. İşler biraz daha zora girdi sayılır. Artık kayıp puana tahammül olmayacaktır. Bu nedenle bu maç ile beraber mutlaka bir seri yakalanmalı. Konuk ekip iki haftadır kaybetmiyor. Ve bu hafta İstanbul Sinopspor'u yendiler. Ne zaman ne yapacağı belli olmayan Yeşil Esenyurtspor bu maçta da bir iyilik yapabilir rakibine.
Bu maçta favori YILDIRIM BOSNASPOR

3.GRUP


Bu gurupta lider Dikilitaş'ın  3 puanı cepte.


İNCİRLİSPOR - ANADOLU HİSARI İY.
Son haftalarda zorlanan İncirlispor bu maçta alacağı bir galibiyet ile biraz daha rahatlayacaktır. İyi transferler yapan ev sahibi takım 2. sıradaki yerini korumak için ve ileride risk almamak için 3 puanı hanesine yazdıracaktır.Zor geçen maçta İMES'i yenen  konuk ekip, her an her şeyi yapabileceğini gösterdi.Ancak Anadolu yakası takımları ile Avrupa yakası takımları arasındaki maçlar hep değişik skorlara meğilli olduğundan bu maçı kestirmekte zor.

Bu mata favori İNCİRLİSPOR


MURADİYESPOR - BAĞCILARSPOR
Puana hasret kalan kırmızı siyahlı ev sahibi ekip maalesef bu haftada hasrete devam edecektir. Aslında iyi oyunculara sahip olan Muradiyespor'da bir şeyler yolunda gitmedi bir türlü bu sene. Bağcılarspor son haftalarda maç kaybetmeyerek topladığı puanlar ile 3.sıraya kadar geldi. Oldukça gayretli ve ısırgan futbol oynayan konuk ekip alacağı 3 puan ile yola devam edip ligi iyi bir yerde bitireceklerdir.

Bu maçta favori BAĞCILARSPORÇELİKTEPESPOR - KADIRGASPOR
İyi bir istikrar yakalayamayan Çeliktepespor, topladığı 23 puan ile aslında bir şeyleri yaptığını ve daha iyisini yapabileceğini gösteriyor. Her zaman iyi oyunun skora yansımadığını sarı siyahlı ekipte görebiliriz. İyi oyunun göstergesini 3 puan ile süslemek lazım. Konuk Kadırgaspor yakaladığı çıkışı devam ettiriyor. Rakiplerini yeniyor, yenemdiğine yenilmiyor. Grupta 6 beraberliği olan Hasköyspor'dan sonra 5 beraberlik ile en fazla berabere kalan 2. takım. Bordo mavili konuk ekip bu maçı kazanıp üsttekilerin puan kaybetmesini bekleyecektir.

Bu maçta favori KADIRGASPOR

4.GRUP


ATAŞEHİRDOĞUŞSPOR - İDEALTEPESPOR
Son iki maçını kaybeden ev sahibi ekip, gerilere doğru ilerlemekte. Tehlike bölgesinde olan rakipleri ile aradaki puan farkı artık nerdeyse kapandı. 2 maç öncesinde yakaladığı seriyi tekrar yakalamak zorunda i ama o seri bu maç ile başlamayacak sanırım. İdealtepespor tam bir istikrar yakalamasa da topladığı 33 puanın hakkını veriyor. Güçlü rakiplerden puanlar topluyor. Bu maçta rakiplerini küçümsemez ise 3 puanı rahat kazanabilirler.2. ve 3. olan rakiplerini arasındaki maçın her skoru kendilerine yaracak ama kazanmaları şartı ile.

Bu maçta favori İDEALTEPESPOR


ZARA EKİNLİSPOR - VEFASPOR

Bu çarşamba'nın en zor maçı diyebiliriz. Zara Ekinlispor yakaladığı seriyi devam ettiriyor. Hem skor olarak hem de futbol oyunu olarak iyi yoldalar. Saha içerisindeki takım arkadaşlığı da iyi gidiyor.Belki rakiplerine 2-3 fark yapamıyorlar ama alacakları 3 puan için bir golün yeteceğini de biliyorlar. Arada bir risk alıp galibiyet için geri bile düşüyorlar. Ama sahadaki adam markajı, alan markajı ve diğer futbolun gerektiği herşeyi iyi yaparak durumu lehine çeviriyorlar. Vefaspor'da bir şeyler oluyor. Kamuran Hoca da bu akşam görevinden istifa etti. Ligin başında bu lige fazla olduğunu söylediğimiz takım şuanda bir kazanıyor bir kaybediyor. Böyle olunca da puanlamada gerileme devam ediyor. Bu maçı da kaybederlerse sezon başı yaptığımz tahminler boşa gidecektir.Bu maç sonudunda kaybedilecek puan ya da puanların telafisi zor olacaktır.

Bu maçta favori yok tahminim BERABERLİK

KAVACIKSPOR – KARTAL BELEDİYESPOR
Son sıralara demir atan Kavacıkspor, aslında 2-3 maç kazanabilseydi üst üste daha yukarılarda olabilirdi. Sahasının avantajını iyi kullanamayan ev sahibi ekip bu maçı da zor geçirecektir.Konuk ekip bu maçla beraber 2. ve 3. olan diğer rakiplerinin maçının da önemini bilmekte.Her skorun kendisine yarayacağını bildiği için bu maçı kesinlikle kaybetmeyecektir. Yola devam etmek için iyi bir şans olacak yeşil kırmızılı ekip için.

Bu maçta favori KARTAL BELEDİYESPOR


Yazı: Ogün KOCA

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus